To byłoby śmieszne, gdyby nie było prawdziwe. W męskich toaletach w bazach wojskowych w Kanadzie pojawią się produkty menstruacyjne

Portal True North przekazuje, że w toaletach, także męskich znajdujących się na terenie kanadyjskich baz wojskowych mają pojawić się do 15 grudnia zestawy higieniczne dla „miesiączkujących osób".

Portal True North informuje, że zgodnie z polityką inkluzywności kanadyjskiego rządu, bazy wojskowe na terenie kraju są zobowiązane do 15 grudnia do dostarczenia do męskich toalet produktów menstruacyjnych, w tym tamponów i podpasek.

Dyrektywa, wydana przez Kanadyjski Urząd ds. Zatrudnienia i Rozwoju Społecznego, obejmuje wszystkie miejsca pracy i obiekty wojskowe podlegające regulacjom federalnym. Major Soomin Kim z Departamentu Obrony Narodowej potwierdził, że decyzja ta jest zgodna z wytycznymi rządu federalnego, kładącymi nacisk na zgodność z kanadyjskim Kodeksem Pracy.

„Od 15 grudnia 2023 r. kierownictwo wszystkich baz zarządzanych na szczeblu federalnym będzie zobowiązane do zapewnienia wszystkim pracownikom produktów menstruacyjnych" – powiedziała major Kim portalowi True North.

Portal tłumaczy, że dyrektywa federalna podkreśla iż konieczne jest większe zaangażowanie w lepszą ochronę miesiączkujących pracownic, nakazując obecność produktów menstruacyjnych we wszystkich toaletach, niezależnie od płci. Dokument określa również szczegółowe wymagania dla pracodawców, w tym zapewnienie zakrytych pojemników do usuwania produktów menstruacyjnych.

„Przepisy stanowią, że produkty menstruacyjne muszą znajdować się we wszystkich toaletach, niezależnie od płci. Oznacza to, że w toaletach przeznaczonych dla kobiet i mężczyzn oraz w toaletach przeznaczonych dla wszystkich płci będą musiały znajdować się tego typu produkty. Nieograniczony dostęp do nich lepiej chroni miesiączkujące pracownice i sprawia, że czują się bezpiecznie, korzystając z toalety, która najlepiej odzwierciedla ich płeć” – czytamy w dyrektywie.

Jak wynika z niedawno opublikowanej notatki federalnej, kanadyjskie wojsko stoi w obliczu poważnego kryzysu. Ma trudności ze znalezieniem obywateli chętnych do uzupełnienia szeregów armii.


Źródło: True North

 

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama