Abp Fisichella o znaczeniu Roku Modlitwy poprzedzającego Jubileusz 2025

Ogłoszony przez Papieża Rok Modlitwy nie będzie czasem nowych inicjatywy, tylko uprzywilejowanym momentem odkrycia wartości modlitwy – wskazuje abp Rino Fisichella prezentując w watykańskim biurze prasowym to wydarzenie.

Włoski hierarcha jest pro-prefektem Dykasterii ds. Ewangelizacji, której Franciszek powierzył zadanie przygotowania jubileuszowych wydarzeń.

Abp Fisichella podkreślił, że ten rok przygotowań służyć będzie rozbudzeniu i umocnieniu chrześcijańskiej nadziei właśnie przez modlitwę.

    „Rok Modlitwy ma wspierać relację z Panem i oferować chwile prawdziwego duchowego odpoczynku. Ma być oazą z dala od codziennego stresu, gdzie modlitwa staje się pokarmem dla chrześcijańskiego życia wiary, nadziei i miłości – mówił na konferencji prasowej abp Fisichella. – W tym celu Dykasteria przygotowała serię narzędzi i pomocy, które będą towarzyszyć nadchodzącym miesiącom i pomogą stworzyć symfonię modlitwy, z tych pomocy może korzystać wspólnota chrześcijańska i poszczególni wierzący. Pamiętajmy, że Papież Franciszek przypomina, że modlitwa jest oddechem wiary, jest jej najwłaściwszym wyrazem. Jak niemy krzyk, który wydobywa się z serca tych, którzy wierzą i powierzają się Bogu. Nie będzie to rok, który przeszkodzi inicjatywom Kościołów lokalnych; będzie to raczej okres, w którym każda planowana inicjatywa będzie skutecznie wspierana właśnie dlatego, że jej fundamentem jest modlitwa.“

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama