Gwiazda Super Bowl: cenimy to, co mówi o nas świat, zamiast tego, co mówi o nas Chrystus

„Potrzebujemy przywódców, którzy powiedzą: «To nie w porządku». To jest złe. Jako katolicy nie zaakceptujemy tego». Musimy zająć twarde stanowisko” – mówi Harrison Butker, zawodnik Kansas City Chiefs, jednej z czołowych drużyn futbolu amerykańskiego.

Zawodnik zwycięskiej drużyny tegorocznego Super Bowl, Harrison Butker, jest znany z tego, że nie wstydzi się ani swojej wiary, ani poglądów pro-life. 28-letni ojciec dwójki dzieci często mówi o tym wprost, podkreślając znaczenie małżeństwa i rodziny.

W rozmowie z EWTN zawodnik powiedział, że chce zachęcić mężczyzn, zwłaszcza ojców, aby „byli odważni i nie bali się być przywódcami”.

„Myślę, że często zmagamy się z tym, aby wyjść poza naszą strefę komfortu i powiedzieć: «Wiesz co? Bóg powołał mnie do bycia przywódcą i dawania przykładu” – powiedział. Jak dodał, sposobem, by być liderem i we własnym domu, i w otaczającym nas świecie, jest ewangelizowanie.

„Myślę, że Nasz Pan powinien być królem. Musi grać z przodu i na środku. A jako katolicy musimy być bezkompromisowo dumni z naszej wiary i Jezusa Chrystusa” – zachęcił.

Butker wypowiedział się także przeciwko przemocy, która wybuchła w zeszłym miesiącu podczas parady w Kansas City – 14 lutego z okazji zwycięstwa Chiefs w Super Bowl. Doszło do strzelaniny, w której zginęła Lisa López-Galván, lokalna DJ-ka radiowa, matka dwójki dzieci i parafianka parafii Sacred Heart-Guadalupe w Kansas City.

Wyrażając głęboki smutek z powodu przemocy, Butker powiedział, że te wydarzenia pokazują, jak bardzo potrzeba silnych ojców, aby dawali pozytywny przykład.

„Myślę, że potrzebujemy silnych ojców w domu. Myślę, że potrzebujemy mężczyzn, którzy przewodzą, dają dobry przykład i uczą młodych mężczyzn w naszym społeczeństwie, że przemoc nie jest sposobem na rozstrzyganie naszych sporów” – powiedział.

Zapytany o pogrzeb transseksualnego aktywisty, który odbył się w katedrze św. Patryka w Nowym Jorku i wywołał oburzenie, Butker powiedział, że napisał do kard. Dolana, zachęcając go do zajęcia „zdecydowanego stanowiska” wobec lekceważących działań, które miały miejsce podczas pogrzebu.

„Potrzebujemy przywódców, którzy powiedzą: «To nie w porządku». To jest złe. Jako katolicy nie zaakceptujemy tego». Musimy zająć twarde stanowisko. Myślę, że czasami cenimy to, co mówi o nas świat, zamiast tego, co mówi o nas Jezus Chrystus” – powiedział Butker.

Źródło: Catholic News Agency

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama