Papież: kiedy Maryja puka do twego serca, otwórz od razu

Kiedy Maryja puka do naszego serca, wpuśćmy ją od razu, nie odkładajmy tego na potem – apelował Papież w krótkim, wyrażonym w spontanicznych słowach przesłaniu do mieszkańców Termoli.

W najbliższych dniach w tym nadmorskim mieście w południowych Włoszech rozpocznie się peregrynacja Matki Bożej Fatimskiej. Papież podkreślił, że będzie to prawdziwe nawiedzenie diecezji, parafii i rodzin. Maryja nie jest jednak nachalna, puka do drzwi i czeka – powiedział Franciszek.

„Każdy z osobna musi odpowiedzieć – podkreślił Ojciec Święty. Maryja puka do drzwi twego serca, twego sumienia, twojego domu, twej rodziny… Możesz powiedzieć: otwarte, proszę wejść! Albo też: nie, dzisiaj nie, wróć jutro! A jutro powiesz to samo. Pilnie się tego wystrzegajcie, tego odkładania na jutro, na pojutrze i tak dalej.  Dlatego, kiedy Maryja puka do drzwi, odpowiedź: wejdź, Pani, czuj się jak u siebie w domu! Kiedy puka do serca twego serca, odpowiedz: wejdź, Matko, Ty, lepiej niż ja wiesz, co zrobiłem, jakie mam problemy. Otwórzcie drzwi Matce Bożej!”

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama