Strefa Gazy: liczba ofiar śmiertelnych ataków izraelskich przekroczyła 28 tysięcy

Liczba ofiar śmiertelnych wśród Palestyńczyków w Strefie Gazy w wyniku ostrzałów izraelskich sięgnęła 28 064 – podało w sobotę ministerstwo zdrowia w Gazie. Dane obejmują okres od 7 października 2023 roku, gdy Hamas, uznany za organizację terrorystyczną, zaatakował Izrael z terytorium Strefy.

W rozpoczętej wówczas izraelskiej operacji zbrojnej przeciwko Hamasowi, prócz 28 tysięcy ofiar śmiertelnych, rannych zostało już 67 611 osób - dodał kontrolowany przez to ugrupowanie resort zdrowia.

Według tych danych w ciągu ostatniej doby zginęło 117 osób.

Hamas w dalszym ciągu przetrzymuje kilkudziesięciu z około 250 zakładników wziętych w ataku z 7 października, w którym zginęło około 1200 Izraelczyków

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama