Tragedia w szpitalu w Pakistanie. W pożarze zginęło piętnaścioro niemowląt

Piętnaścioro niemowląt zginęło w pożarze, który wybuchł w szpitalu w Islamabadzie; jedno dziecko udało się uratować – poinformowała lokalna stacja Geo TV, na którą powołał się Reuters. Według wstępnych ustaleń przyczyną pożaru była awaria systemu klimatyzacji.

Jak przekazała Geo TV, gdy wybuchł pożar, na oddziale ginekologicznym szpitala Pakistańskiego Instytutu Nauk Medycznych (PIMS) przebywało 16 noworodków.

Komisarz policji Sohail Ashraf, cytowany przez stację CNN, poinformował, że zgłoszenie o pożarze wpłynęło tuż przed godz. 7 rano czasu lokalnego (przed godz. 4 w Polsce).

Premier Pakistanu Shehbaz Sharif polecił służbom niezwłoczne przeprowadzenie śledztwa w sprawie tragedii – poinformowało jego biuro. „Należy zidentyfikować osoby odpowiedzialne i podjąć wobec nich surowe kroki” – przekazano w oświadczeniu.

Jak podał Reuters, szpital PIMS jest jedną z głównych placówek tego typu w stolicy Pakistanu.

Źródło: Logo PAP

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..