Czuwanie w intencji ofiar handlu ludźmi

Do wspólnej modlitwy zaproszony jest każdy, kto chce odpowiedzieć na krzyk współczesnych niewolników i modlić się o świat wolny od przemocy, wyzysku i wszelkich form niewolnictwa.

Uprzedzając nadchodzący III Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi, ogłoszony przez Papieża Franciszka, organizatorzy Czuwania zapraszają do wspólnej modlitwy w nocy z piątku 3 lutego na sobotę 4 lutego, w godz. od 20:00 do 2:00 (z mozliwością pozostania do rana), w Kościele św. Krzyża w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 3

Hasło czuwania to: To są dzieci, nie niewolnicy! Będziemy więc pamiętać o dramatycznej sytuacji dzieci, o ich ukradzionym dzieciństwie i podeptanych marzeniach.

Papież Franciszsek wzywa nas na wiele sposobów do zatroszczenia się o kruchość świata i apeluje o odpowiedzialność za tych, którzy są słabsi, wykluczeni i bez praw:

„Niech każdy z NAS czuje się zobowiązany, by być rzecznikiem tych naszych braci i sióstr, upokorzonych w swojej godności.(…) Pomyślmy choćby o tak wielu dzieciach, które doznają różnego rodzaju przemocy ograbiającej ich z radości życia. Ich smutne i zagubione twarze są stale obecne w moich myślach. Domagają się naszej pomocy w wyzwoleniu z niewoli współczesnego świata.” (Misericordia et Misera Nr 19)

Twoja modlitwa może uratować czyjeś życie, docierając na peryferia, gdzie Ty nie możesz fizycznie przyjść z pomocą.

Przyjdź, pochyl się nad historiami ludzkich istnień, które świat lekceważy i pomija obojętnością. Módl się!

Organizatorzy proszą osoby chcące wziąć udział w czuwaniu o potwierdzenie swojego przybycia do dnia 28 stycznia 2017 roku pisząc na adres: bakhitapl@gmail.com.

Ważne informacje organizacyjne oraz program czuwania dostępny jest: tutaj.
« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao