X Święto Dziękczynienia

Pod hasłem "Dziękujemy za chleb" już po raz dziesiąty będzie obchodzone Święto Dziękczynienia. Niedziela 4 czerwca będzie okazją do dziękczynienia za życie i posługę św. Brata Alberta oraz dzieła charytatywne i ludzi włączających się w posługę potrzebującym.

W tegoroczne Święto Dziękczynienia, do Świątyni Opatrzności Bożej, zostaną wprowadzone relikwie św. Brata Alberta, który dla najbiedniejszych stał się prawdziwym chlebem.

Jak co roku o 8.00 rano z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna, która, wraz z relikwiami św. Brata Alberta, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 11.00 przed kościołem św. Antoniego Marii Zaccarii (ul. Jana III Sobieskiego 15) dołączą do niej przedstawiciele Episkopatu Polski, kapituł i zaproszeni goście. Cała trasa procesji wynosi 12 km, ostatni jej odcinek od kościoła oo. barnabitów – 2 km.

Punktem centralnym X Święta Dziękczynienia będzie sprawowana w południe Msza św. pod przewodnictwem kard. Francesco Montenegro. 3 tysiące wiernych będzie w niej uczestniczyć wewnątrz Świątyni Opatrzności Bożej, pozostali na zewnątrz gdzie przygotowano telebimy.

Włoski kardynał, metropolita archidiecezji Agrigento, na terenie której leży m.in. wyspa Lampedusa wygłosi podczas uroczystej Mszy świętej homilię. Kard. Montenegro, znany jest ze swego zaangażowania społecznego, zwłaszcza na rzecz migrantów, a do Warszawy przyjedzie na zaproszenie kard. Kazimierza Nycza.

Jak co roku, podczas Mszy świętej zostanie też odmówiony Akt Zawierzenia i Dziękczynienia.

X Święto Dziękczynienia będzie także okazją do zapoznania się z postępem prac w Świątyni Opatrzności Bożej, a także do uczestniczenia w III edycji festiwalu „Moc Dobra”. W Miasteczku dla Dzieci zbudowanym na placu przed Świątynią przygotowano grę edukacyjną „Bez chleba nie ma nieba”. (Miasteczko zostanie otwarte o godz. 14.00). Najmłodsi będą mogli obejrzeć również „Ruchomy Teatr XXI wieku dla Dzieci”.

O godz. 15.00 uczestnicy Święta Dziękczynienia wypuszczą do nieba baloniki z napisem „Dziękuję”. Zaraz potem rozpoczną się występy artystów w ramach Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „Moc Dobra”. Na scenie pojawią się m.in. Golec uOrkiestra i Maleo Reggae Rockers oraz dziecięce Promyczki nadziei i Dzieci z Brodą.

W tym czasie będzie takie możliwość zobaczenia budowy Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. W przestrzeni ekspozycyjnej zostaną zaprezentowane fragmenty filmów z ich udziałem.

Na godz. 20.30 zaplanowano wieczór uwielbienia, który poprowadzi zespół „Mocni w Duchu”. Natomiast o godz. 21.30 rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe. O 21.37 zostanie odmówiona modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II po czym zostanie uruchomiona iluminacja Świątyni Opatrzności Bożej.

Źródło: ks. Przemysław Śliwiński/archwwa.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao