Jarocin: 16 czerwca rusza Festiwal Siedem Aniołów

Już po raz czwarty rusza wakacyjna wędrówka wspólnoty Siedem Aniołów. Tym razem artyści i animatorzy przemierzą Kaszuby. Ewangelizacyjną akcję zainauguruje 16 czerwca organizowany w Jarocinie dwudniowy Festiwal Siedem Aniołów.

Wspólnota artystyczna Siedem Aniołów ma charakter ewangelizacyjny. - Pragniemy przeżywać rekolekcje jednocześnie tworząc miejsce dla indywidualnych spotkań, rozmów i warsztatów. Chcemy się wspólnie modlić, celebrować Eucharystię, rozmawiać, a także otwierać na osoby, które sytuują się gdzieś na marginesie Kościoła – wyjaśnia zakonnik.

- W tym roku motywem bliskim naszemu sercu stał się DOM i temat ten jest obecny w każdym naszym działaniu. Myśli i twórczość na temat DOMU zanosimy w tym roku na Kaszuby – mówi w rozmowie z KAI współorganizator projektu brat Cordian Szwarc OFM. Zapowiada, że w tym roku wspólnota będzie odwiedzać miejscowości kaszubskie.

Wakacyjną wędrówkę ewangelizatorów poprzedzi organizowany po raz pierwszy Festiwal Siedem Aniołów. Obok licznych wydarzeń artystycznych i ewangelizacyjnych, daje również przestrzeń wyciszenia, poszukiwania relacji z Bogiem i głoszenia Słowa Bożego.

W ramach odbywającego się w Jarocinie festiwalu na scenie głównej zagrają m.in. Bovska, New Day, Abba Pater Music, DagaDana, Dikanda. Z kolei na scenie alternatywnej będą prezentować się mniej popularne zespoły, grające rocka, muzykę alternatywną, hip-hop czy folk. Na gości będą czekać także dwie wystawy oraz projekcje filmów.

Odbędą się także wyjątkowe spotkania, na które zaproszono m.in. Piotra Żyłkę i Tomasza Budzyńskiego.

Kulminacją festiwalu będzie prezentacja spektaklu pt. „DOMność”. Przygotowane przez reżyserkę Mary Sadowską i blisko stu aktorów widowisko będzie prezentowane podczas tegorocznej wakacyjnej wędrówki. Prace nad przedstawieniem trwają od listopada ub.r.

- Spektakl został stworzony przez osoby, dla których DOM to nie zawsze temat przyjemny, ale które nie boją się o nim mówić – w prostocie i zupełnie szczerze. Ich opowieść jest poruszająca – mówi KAI br. Cordian Szwarc OFM.

W ramach Festiwalu w ruinach Kościoła Świętego Ducha przy Pałacu Radolińskich przygotowane będzie miejsce całodziennej modlitwy. Tam też odprawiane będą Msze święte.

Ciekawym punktem programu będzie niezwykle różnorodna Strefa Inspiracji z otwartymi warsztatami dla dużych i małych. Uczestnicy wydarzenia będą mogli samodzielne wydrukowanie koszulki z logo festiwalu. Poznają także tajniki kuglarstwa.

Natomiast dla szukających chwili relaksu organizatorzy wydarzenia przygotują wygodne miejsca w Strefie Chillu.

Festiwal Siedem Aniołów odbędzie się 16 i 17 czerwca Festiwal na terenie Pałacu Radolińskich w Jarocinie. Szczegółowy program wydarzenia na stronie internetowej: http://www.siedemaniolow.pl/festiwal-siedem-aniolow-jarocin-2017/. Udział w festiwalu jest bezpłatny.

Siedem Aniołów to wyjątkowa wspólnota tworzona przez artystów, działaczy, dzieci, duchownych, młodzież, osoby z doświadczeniami: bezdomności, marginalizacji czy niepełnosprawności. W inicjatywę zaangażowało się wiele stowarzyszeń i ośrodków twórczych, wspólnot i organizacji. - Wszystkich nas łączy pasja tworzenia, wspólnego działania i spotkania. Mamy różne osobowości, potencjały, również deficyty, ale każdy może dać od siebie coś wyjątkowego, osobistego – mówi br. Cordian Szwarc.

mip / Jarocin

« 1 »

reklama

reklama

reklama