Lubartów: Kapucynalia i bieg 'Pokój i Dobro'

Zapraszamy do udziału w rodzinnym festynie Kapucynalia w Lubartowie.

Kapucynalia to festyn rodzinny organizowany od 2008r. w ogrodach klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie. To pretekst do rodzinnego, aktywnego spędzenia czasu. Najwięcej atrakcji znajdują na nim dzieci. Dla nich rokrocznie przygotowywane są między innymi liczne animacje, ścianka wspinaczkowa, dmuchane zamki, paintball, park linowy.

Podczas festynu w ogrodzie spotkać można kilkaset osób, które poprzez uczestnictwo w Kapucynaliach chcą dzielić ten konkretny dzień ze swoją rodziną oraz innymi mieszkańcami, szukającymi w ogrodzie rodzinnej atmosfery i doskonałej zabawy.

Od kilku lat częścią festynu jest dziesięciokilometrowy bieg charytatywnym POKÓJ i DOBRO. Dobrowolna opłata startowa jego uczestników jak i wszelkie datki zebrane tego dnia w ogrodzie w ramach zbiórki publicznej przekazywane są na konto wcześniej wskazanego chorego dziecka. W ten sposób piknik staje się również pretekstem do pomocy potrzebującym. W tym roku zbieramy pieniądze na operację małej Bianki chorej na tzw. klątwę Ondyny.

Jedną z ważnych atrakcji Kapucynaliów jest też wręczenie nagrody PAX ET BONUM, która trafia na ręce osoby lub instytucji, dla której Pokój i Dobro, pomoc drugiemu człowiekowi, otwartość to najważniejsze wartości.

Zapraszamy do kapucyńskich ogrodów w Lubartowie 24.06!

Stowarzyszenie Alwernia

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao