Konferencja prasowa z o. Ibrahimem Alsabaghem

Franciszkanin, proboszcz z Aleppo będzie gościem specjalnym konferencji prasowej w związku z ukazaniem się w Polsce jego dzienników "czasu wojny i nadziei z Aleppo".

Książka pt. „Tuż przed świtem. Syria. Kroniki czasu wojny i nadziei z Aleppo” w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Bernardinum. Jej fragmenty cytował podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych w Watykanie z udziałem papieża Franciszka i Kurii Rzymskiej rekolekcjonista – współbrat proboszcza z Aleppo, franciszkanin o. Giulio Michelini.

Kościół parafialny św. Franciszka z Asyżu oraz klasztor franciszkanów z Kustodii Ziemi Świętej przez długi czas znajdowały się tuż przy linii frontu między siłami rządowymi a oddziałami rebeliantów. W ciągu tych kilku lat stały się punktem odniesienia i miejscem schronienia dla setek rodzin. Rozdawanie wody, żywności i lekarstw, naprawianie uszkodzonych domów, uiszczanie opłat za studia i za naukę w szkole dla wielu dzieci, pocieszanie wdów i sierot – to tylko nieliczne spośród mnóstwa przykładów solidarności, których bohaterami są ludzie z Aleppo.

Wprowadzenie do spotkania: kard. Kazimierz Nycz

Miejsce: Dom Arcybiskupów Warszawskich

Data: 23. 06. 2017, godz. 10.30

źródło: ks. Przemysław Śliwiński

archwwa.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama