Noc Chwały zamiast Nocy Kupały

W czasie Nocy Świętojańskiej 24 czerwca, w Krakowie odbędzie się Boska Impreza Wiankowa.

„Boska Impreza Wiankowa” to wydarzenie łączące wspólną zabawę oraz modlitwę, dlatego pierwszym punktem spotkania będzie uwielbienie, które poprowadzi zespół Jaspis. - Czy ktokolwiek był kiedyś na imprezie w klubie, która rozpoczynała się od koncertu uwielbieniowego? Bo ja nigdy. To ma nas wyróżniać – wyjaśnia Anna Marek, pomysłodawczyni imprezy. - Na początku oddajemy Bogu chwałę i prosimy Ducha Świętego o dar radości, wolności i miłości. Ma to zaowocować  w zabawie, spotkaniu z drugim człowiekiem. Często ludzie, żeby się dobrze bawić muszą się czymś wspomagać.  My natomiast  prosimy o pomoc Ducha Świętego i dlatego nie potrzebujemy do tego alkoholu – dodaje.

Bezpośrednio po uwielbieniu, w klubie studenckim „Żaczek” w Krakowie rozpocznie się wspólna zabawa, podczas której zaplanowane jest wiele atrakcji takich jak tańce integracyjne, quizy, konkursy na Króla i Królową parkietu czy konkurs na boski VIANEK dla pań i Folk-koszule dla panów.

 Imprezie będą także towarzyszyć tzw. „Poznajki”, czyli chrześcijański speed-dating – Celem poznajek jest to, by ludzie z kręgów chrześcijańskich mogli się poznawać i budować relacje, znajomości, przyjaźnie, a nawet związki. Bardziej zależy nam na "wolnym" poznawaniu, niż szybkim randkowaniu, by to poznawanie było w oparciu o Boga. Dlatego chcemy, by chrześcijańskie imprezy taneczne nie tylko dawały przestrzeń do tańca i wielbienia, ale także do poznawania się nawzajem – wyjaśnia Marian Mróz, pomysłodawca Poznajek.

To już trzecia edycja „Boskiej Imprezy”. Pomysł pierwszej imprezy zrodził się z chęci świętowania życia w uroczystość Wszystkich Świętych, niejako w kontrze do licznych imprez Halloween. - Tym razem impreza odbędzie się w Świętojańską Noc. Noc kupały była pogańskim świętem związanym z letnim przesileniem słońca. Było to święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. W okresie chrystianizacji właśnie w ten dzień ustanowiono święto św. Jana. Dlatego Boskiej Imprezie Wiankowej patronuje Świętojańska  Matka Wolności, od Wykupu Niewolników, której na zakończenie uwielbienia zawierzymy wszystkich uczestników imprezy i będziemy szczególnie prosić o wolność dla nas i dla młodych, którzy tej wolności już nie mają – wyjaśnia Anna Marek. – Zapraszamy, by wspólnie oddać Bogu chwałę tańcem, śpiewem, poznać fajnych ludzi, w atmosferze chrześcijańskiej radości, wolności i miłości. Ta noc się już nie powtórzy. Bo przecież lepiej zamiast Nocy Kupały świętować Noc Chwały! – zachęca.

Udział w imprezie wymaga wcześniejszych zapisów po kliknięciu na plakat na stronie: event4life.pl/news

Imprezę poprowadzą wodzirejka Event4Life Anna Marek oraz DJ Wojtek Winiarczyk. Podczas imprezy będzie fotograf i kącik foto budkowy. Szczegóły i zapisy i informacje na wydarzeniu na Facebooku

 Tak było w karnawale: youtube.com

źródło: Ewa Korbut

« 1 »

reklama

reklama

reklama