Charytatywny bieg przez całą Polskę "Od Helu po halny"

W dniach 15-18 sierpnia odbędzie się I edycja najdłuższego w Polsce biegu charytatywnego na rzecz hospicjów dziecięcych „Od Helu po Halny”.

Bieg potrwa 4 dni. Pięciu śmiałków – profesjonalistów i amatorów – będzie codziennie przemierzać sztafetowo 240 km, by na koniec wejść na Rysy. Cała trasa ma mierzyć 842 km.

Celem tej inicjatywy jest pokrycie kosztów zakupu łóżek medycznych, środków medycznych jednorazowego użytku oraz samochodu osobowego dla zespołu medycznego, dojeżdżającego z pomocą do dziecięcych hospicjów domowych. Organizatorem biegu jest Fundacja HA HA.

„Biegnąc, swoim wysiłkiem chcemy dodać siły i wiary, nieuleczalnie chorym dzieciom w ich codziennym maratonie” –mówi Anna Opas-Kwaśniewska, Prezes Zarządu Fundacji HA HA. „Dla nas to jedynie chwila wysiłku, a dla chorych dzieci to nieustająca walka o życie. Chcemy im tę walkę choć trochę ułatwić. Nasi biegacze, którzy będą biegli przez 4 dni, całą dobę, każdym krokiem chcą nieść swoje wsparcie. To dopiero pierwsza edycja, ale z każdym dniem dołącza wielu ludzi dobrej woli, którzy oferują swoje wsparcie w różnej formie. Za to wszystkim z serca dziękujemy i prosimy o więcej bo potrzeb jest wiele” – opowiada Anna Opas-Kwaśniewska. 

Biegacze ruszają z Helu o północy z 14 na 15 sierpnia. Wspólnie z Fundacją Hospicyjną zostanie zorganizowane spotkanie organizatorów biegu z podopieczną korzystają z pomocy Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Dutkiewicza. W tym czasie sztafeta biegu ,,Od Helu po Halny” udaje się na południe Polski z kolejnymi przystankami w Toruniu – 16 sierpnia, godz. 5:00; Kole – 16 sierpnia, godz. 15:00; Uniejowie – 16 sierpnia godz. 19:00; Zawierciu – 17 sierpnia, godz. 14:00; Wadowicach – 17 sierpnia, godz. 23:00. Na koniec, 18 sierpnia w godzinach: 10:00 – 15:00 uczestnicy wejdą na Rysy, a następnie 19 sierpnia o godz. 11:00 zakończenie biegu mszą świętą na Krzeptówkach w Kościele Matki Bożej Fatimskiej oraz podsumowanie wydarzenia i przedstawienie szczegółów wsparcia jakiego uda się udzielić na rzecz hospicjów dziecięcych.

W pierwszej edycji biegu „Od Helu po Halny” uczestnikami zmagającymi się przez 4 dni z 842 km jest 5 śmiałków, którzy do startu przygotowywali się przez kilka miesięcy, aby w ciągu biegu zebrać jak najwięcej ludzi dobrej woli chcących wesprzeć tę inicjatywę, są nimi: Artur Andrzejewski, Marek Frontczak, Zbigniew Jamrozik, Jarosław Kawka i Radosław Małecki.

Każdy jednak może zostać bohaterem dla chorych dzieci. Wystarczy poświęcić chwilę i w dowolnej formie dołączyć do inicjatywy.

Fundacja HA HA w tym roku rozpocznie główne wsparcie od hospicjów: Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska we Wrocławiu w których przebywa w sumie 90 chorych dzieci. Każda pomoc, nawet wydawałoby się najmniejsza, jest cenna, a może okazać się największą dla danego dziecka.

Organizator biegu „Od Helu po Halny” zaprasza ludzi dobrej woli do przyłączenia się do inicjatywy i wsparcia potrzebujących nas nieuleczalnie chorych dzieci!

Organizator: Fundacja HA HA – www.fundacjahaha.org

Partnerzy: Fundacja Hospicyjna; Ogólnopolskie Forum Pediatrycznej Opieki Paliatywnej; Tatrzański Park Narodowy

Sponsorzy: Hotel Sofia, ABDesign, Pascal, Lis-Plus, Ożgo, Rada Biznesu, Geberit, Wood-Mizer, Andre, Toyota Nowakowski, Norcor Sławosz Bach, Familia – Szczyrzyc

Miasta partnerskie: Miasto Koło, Miasto Zawiercie; Miasto Toruń

Strona internetowa biegu: www.odhelupohalny.pl 


***

O „Fundacji Ha Ha”

Fundacja HA HA realizuje działania charytatywne na rzecz osób zarówno dotkniętych chorobą, jak również w ciężkiej sytuacji życiowej, starając się wskazać kierunek, dać nadzieję oraz wesprzeć finansowo potrzebujących. W szczególności wspieramy chore dzieci oraz ich bliskich. Wsparcia udzielamy zarówno osobom fizycznym jak i instytucjom.

Źródło: Fundacja HA HA

« 1 »

reklama

reklama

reklama