Warszawa: I Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" organizuje w dniach 5 - 6 października I Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej „Od teorii do praktyki”.

Festiwal odbędzie się w dniach w warszawskim Hotelu Bellotto (dawnym Pałacu Prymasowskim) przy ul. Senatorskiej.

W programie wydarzenia znajdują się panele eksperckie, dyskusje teologów, przedstawicieli środowisk biznesu, edukacji, polityki oraz kompleksowe warsztaty przedsiębiorczości.

– Chodzi o to, aby w jednym miejscu i w jednym czasie w sposób całościowy zająć się zagadnieniem katolickiej nauki społecznej – mówi Tomasz Nakielski, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Jego zdaniem, wyczuwalne jest zapotrzebowanie takiego namysłu w środowiskach szeroko rozumianej polityki, zarówno na szczeblu samorządów, jak i centralnym, a także wśród ludzi biznesu czy organizacji obywatelskich, które chcą kierować się zasadami wynikającymi ze społecznego nauczania Kościoła.

Inspiracją dla podjęcia tego przedsięwzięcia w Polsce jest wieloletnia współpraca Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” z Fundacją Giuseppe Toniolo z Włoch, z którą od 1995 r. organizacja wydaje kwartalnik „Społeczeństwo” (wł. „La Società”). Periodyk jest poświęcony katolickiej nauce społecznej.

Intencją organizatorów jest również, by I Festiwal KNS w Polsce przyczynił się do integracji środowisk realizujących zasady katolickiej nauki społecznej oraz do wymiany dobrych praktyk w tym obszarze.

Nad merytoryczną stroną przedsięwzięcia czuwa rada programowa na czele z abp. Józefem Kupnym – metropolitą wrocławskim i przewodniczącym Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski.

Honorowy patronat objął abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Program, informacje i zapisy: www.festiwalkns.pl


Źródło: archwwa.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama