reklama

I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej

Od 8 do 12 listopada 2017 roku trwać będzie w Krakowie I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej "Śladami świętego Papieża Jana Pawła II".

Na to jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej przedsięwzięcie skupiające specjalistów z zakresu turystyki religijnej i pielgrzymkowej zgłosiło się do tej pory ok. 200 touroperatorów i organizatorów turystycznych z 25 krajów. 

Celem Kongresu jest promocja Krakowa i Małopolski jako istotnej destynacji turystyki religijnej i pielgrzymkowej na arenie międzynarodowej oraz wzmocnienie znaczenia turystyki religijnej w kontekście globalnego przemysłu turystycznego.

Patronami honorowymi kongresu są: JE ks. Kard. Stanisław Dziwisz, JEks. Abp Marek Jędraszewski oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.


9 listopada, w krakowskim Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!" Kongres uroczyście otworzą przedstawiciele władz miasta i Archidiecezji Krakowskiej.

O godz. 8.30 w papieskim sanktuarium na Białych Morzach odbędzie się msza inauguracyjna celebrowana przez ks. bp. Tadeusza Pieronka i koncelebrowana przez kilkunastu księży uczestniczących w Kongresie.

Od godziny 10.00 w sali konferencyjnej Centrum trwać będą przemowy, otwarcia, prelekcje i wykłady oraz spotkania (expo) z 23 wystawcami - przedstawicielami sanktuariów, miejsc kultu oraz miejsc turystycznych w Polsce.

O godzinie 12.30 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Organizatora i Partnerów Kongresu.

W dniach 10 i 11 listopada goście z całego świata zwiedzać będą Kraków (Stare Miasto w Krakowie, Centrum Jana Pawła II w Krakowie, Sanktuarium Bożego Miłosierdza w Łagiewnikach) i Małopolskę (Kopalnia Soli w Wieliczce, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach wraz z Bazyliką Ofiarowania NMP, Bazylika w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz sanktuarium Czarnej Madonny w Częstochowie).

W przygotowania do Kongresu mocno zaangażowali się jego Partnerzy: Urząd Miasta Krakowa, Województwo Małopolskie i Małopolska Organizacja Turystyczna, Kopalnia Soli Wieliczka, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!" na Białych Morzach w Krakowie oraz Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i Dom Duszpasterski Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Kongres odbędzie się przy współpracy hoteli: Park Inn z Krakowa, Galaxy i Legend z Krakowa, Plus Q z Krakowa, Vienna House - Chopin z Krakowa, Mercure i Ibis - hotele De Silva z Częstochowy oraz Hotelu Imperiale z Oświęcimia. Sponsorami Kongresu są: Signal Iduna, Bank PeKaO SA oraz restauracja Wierzynek.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Konkresu: www.ICoRTaP.com International Congress of Religious Tourism and Pilgrimages.

Ernest Mirosław

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama