reklama

Lublin: Wigilia Miłosierdzia dla 500 potrzebujących osób

500 osób potrzebujących: bezdomnych, samotnych, starszych i chorych weźmie udział w Wigilii Miłosierdzia, która 24 grudnia o 10.30 zostanie zorganizowana w hali Targów Lublin.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Zaproszeni do wigilijnego stołu otrzymają osoby z terenów Lublina i okolic. Po zakończeniu Wigilii potrzebujący otrzymają paczkę żywnościową. W tym celu Caritas rozpoczyna akcję pt. Paka Miłosierdzia. W siedzibie Caritas można pobrać pustą papierową torbę, do której można włożyć podstawowe i trwałe produkty spożywcze oraz środki czystości tj. mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbatę, słodycze, bakalie oraz artykuły chemiczne. Następnie wypełnione „paki” należy dostarczyć do centrali Caritas, skąd trafią do potrzebujących podczas Wigilii Miłosierdzia.

Lubelska Caritas poszukuje też wolontariuszy, którzy pomogą w przygotowaniu i obsłudze spotkania.

"Jeżeli chciałbyś/chciałabyś spędzić ten wyjątkowy wigilijny dzień na pomocy innym, skontaktuj się z nami za pomocą formularza na stronie www.lublin.caritas.pl/wigilia-milosierdzia lub bezpośrednio pod nr telefonu 668 770 774, e-mail: j.skolimowska@caritas.pl. Twoja pomoc będzie niezbędna przy pracach porządkowych, cateringowych oraz wydawaniu paczek. Potrzebujemy Twojego uśmiechu" - piszą organizatorzy.

W organizację wydarzenia, na które złożą się wspólna modlitwa, posiłek i kolędowanie, włączają się m.in. metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Targi Lublin, firma Selgros (główny sponsor), Fundacja Dantis prowadząca Catering Anielskie Smaki, Bractwo Pomocy św. Brata Alberta, Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Lublinie i Legia Akademicka.

Wigilia Miłosierdzia w Lublinie wpisuję się w tradycję diecezjalnych Caritas, które od wielu lat w innych miastach Polski organizują podobne wydarzenia (np. Caritas Archidiecezji Poznańskiej co roku organizuje Wigilię dla 1700 osób).

Jak informuje diecezjalna Caritas, zaproszenia dla potrzebujących na Wigilię Miłosierdzia można odebrać w siedzibie Caritas, przy Al. Unii Lubelskiej 15, Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta przy ul. Zielonej 3 w Lublinie, Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów przy Alei Kraśnickiej 76, w Parafialnym Zespole Caritas parafii św. Mikołaja, św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty (Katedra Lubelska), pw. Przemienienia Pańskiego i Matki Bożej Różańcowej.

abd / Caritas Polska / Lublin

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao