Sukces akcji Dar dla Aleppo. Biskup z Syrii osobiście podziękuje Dolnoślązakom

Aż 1,1 mln zł zebrano w ramach akcji „Dar dla Aleppo”. Pieniądze przeznaczone zostały na remont i wyposażenie szpitala w tym mieście. Za wsparcie osobiście podziękuje Dolnoślązakom biskup Aleppo - Georgez Abou Khazen.

Georgez Abou Khazen, biskup Aleppo, przyjedzie do Wrocławia na zaproszenie Metropolity Wrocławskiego abpa Józefa Kupnego. Będzie tutaj do niedzieli, 5 listopada. Wtedy też spotka się z wiernymi i wygłosi homilię w trzech wrocławskich parafiach: Kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego (Gądów, godz. 9.30), Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy (Muchobór Mały, godz. 11.00) i Katedrze pw. św. Jana Chrzciciela (godz. 18.30). Ostatnie spotkanie stanowić będzie wielki finał akcji, która okazała się dużym sukcesem - od marca do czerwca udało się zebrać ponad 1,1 mln zł.

Mszy w Katedrze przewodniczyć będzie abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski. Po nabożeństwie, wraz z ks. Waldemarem Cisło ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, wręczy symboliczny czek biskupowi Aleppo. Następnie odbędzie się koncert „W hołdzie męczennikom XXI w." z udziałem Wrocławskiej Orkiestry Symfonicznej i wrocławskich chórów pod dyrekcją Alana Urbanka. W Katedrze zaśpiewa również Simon Sammoun, młody Syryjczyk, którego rodzice zginęli podczas wojny. Obecnie studiuje w Polsce, jest bardzo uzdolniony muzycznie, o czym będzie można się przekonać wysłuchując Agnus Dei w jego wykonaniu. Całość poprowadzi Jerzy Skoczylas, znany satyryk, ambasador akcji.

„Dar dla Aleppo" to akcja zainicjowana przez cztery kościoły chrześcijańskie z Dolnego Śląska: katolicki, ewangelicko-augsburski, prawosławny i greckokatolicki. Jej celem było zebranie funduszy na wyposażenie sali operacyjnej szpitala św. Ludwika w Aleppo – jednego z ponad 100 w Syrii, które zostały zniszczone w czasie wojny. Inicjatywa miała wsparcie władz lokalnych i samorządowych, instytucji naukowych, kulturalnych oraz wielu mieszkańców Dolnego Śląska. W ramach akcji odbywały się festyny, zbiórki pieniędzy, koncerty, licytacje. Pieniądze można było też przekazywać poprzez stronę internetową oraz wysyłanie wiadomości SMS.


Spotkanie z Georgezem Abou Khazenem, biskupem Aleppo - niedziela, 5 listopada 2017 roku

· Godz. 9.30 - Kościół p.w. Maksymiliana Marii Kolbego (Gądów)

· Godz. 11.00 - Kościół p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy (Muchobór Mały)

· Godz. 18.30 - Katedra p.w. św. Jana Chrzciciela - finał akcji „Dar dla Aleppo" z koncertami.  Wstęp wolny.

Źródło: Mateusz Nawrocki, PR EXPERT

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao