Warszawa: jutro konferencja o pomocy dzieciom z kurdyjskiego Erbilu

Konferencja prasowa poświęcona przedświątecznej pomocy dzieciom w kurdyjskim Erbilu, a także sytuacji w regionie odbędzie się 13 grudnia w Warszawie.

Na konferencję zapraszają Ambasada Węgier i Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Najmłodsi mieszkańcy stolicy Kurdystanu otrzymają 800 paczek.

Erbil jest stolicą i największym miastem irackiego Kurdystanu. Konflikt wojenny trwający od lat w regionie, ataki ekstremistów islamskich z DAESH, doprowadziły do masowego eksodusu ludności z Iraku. Najwięcej ludzi uciekało z Równiny Niniwy, regionu zamieszkanego dotąd głównie przez chrześcijan i jazydów. Te najbardziej prześladowane grupy znalazły schronienie właśnie w kurdyjskim Erbilu. Nagły przypływ uchodźców, mieszkających w obozach i wynajmowanych mieszkaniach, zachwiał strukturą ekonomiczną Erbilu i Kurdystanu. Brak pracy, brak środków do życia w zestawieniu z ogromnymi potrzebami ludności jak leczenie, zapewnienie mieszkań i edukacja, sprawiają, że wciąż konieczna jest pomoc w tym regionie.

Poza zapewnieniem podstawowych warunków do życia, pamiętamy również o dzieciach. Dlatego w tym przedświątecznym okresie wspólnie z Ambasadą Węgier i dzięki wsparciu darczyńców PKWP zorganizowaliśmy wysyłkę 800 paczek na Boże Narodzenie dla dzieci w Erbilu. W paczkach dzieci otrzymają przybory szkolne, tak bardzo im potrzebne, aby mogły kontynuować naukę, a także zabawki, bo dzieci w każdym miejscu na świecie mają prawo do dzieciństwa.

Konferencja odbędzie się 13 grudnia rozpocznie o godz. 10:00 w Ambasadzie Węgier w Warszawie, przy ul. Fryderyka Chopina 2. 

W konferencji udział wezmą dr Orsolya Zsuzsanna Kovács, ambasador nadzwyczajna i pełnomocna Ambasady Węgier, oraz ks. prof. dr hab. Waldemar Cisło, dyrektor Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Pomoc Kościołowi w Potrzebie www.pkwp.org

Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności: info@pkwp.org

ambw, pkp, aw / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama