Weekend w C-DUR już wkrótce!

Weekend w C-DUR (17-19 listopada 2017) to warsztaty muzyczne na Polach Lednickich, które od 5 lat gromadzą Scholę Lednicką, Siewców Lednicy i około 150 muzyków z całej Polski.

Od piątku do niedzieli odbywać się będą warsztaty wokalne, basowe, gitarowe, smyczkowe oraz instrumentów dętych. Organizatorzy zachęcają do udziału mówiąc, że jest to jedyne takie muzykowanie w ciągu roku i czas pełen Boga, muzyki i wspaniałych ludzi. Przede wszystkim jednak jest to czas, w którym można zdobyć dobry warsztat wokalno-instrumentalny pod okiem profesjonalistów.

Wszystkich, którzy nie mogą wziąć udziału w całym wydarzeniu, zapraszamy na moment najważniejszy – Mszę Muzyków (18:00) oraz Koncert Uwielbienia (19:00), w sobotę 18 listopada 2017 r. na Polach Lednickich. To wyjątkowe wydarzenie artystyczne, ale przede wszystkim piękne duchowe przeżycie radosnego chwalenia Pana!


Warsztaty w C-DUR

Wokalny – prowadzący: Bartłomiej Karwański, Karina Winiarczyk, Tomasz Karwański.

Gitara akompaniująca – prowadzący: Piotr Ziemowski (udział z własnym instrumentem).

Gitara solowa – prowadzący: Wiesław Wolnik (udział z własnym instrumentem).

Basowy – prowadzący: Sławek Pawłowski (udział z własnym instrumentem i nagłośnieniem).

Smyczkowy – prowadzący: Martyna Hajduk (udział z własnym instrumentem).

Instrumenty dęte – prowadzący: Wojtek Braszak (udział z własnym instrumentem).

Warsztaty towarzyszące:

Śpiew solowy – prowadzący: Agnieszka Chrostowska.

Jak MUS to MUSeSCORE – obsługa programu do pisania nut – prowadzący: Bartłomiej Karwański

Nagłaśnianie małych zespołów kościelnych – prowadzący: Kamil Ziemowski.

Prowadzenie zespołów muzycznych – prowadzący: Martyna Hajduk, Karina Winiarczyk.

Modlitwa uwielbienia, czy da się tego nauczyć? – idea, technika, praktyka– prowadzący: O. Mateusz Kosior OP.

Pełen plan tygodnia oraz informacje organizacyjne, zapisy:

www.lednica2000.pl/weekend-c-dur-2

fb.com/scholalednicka

fb.com/lednica2000

Osoby prowadzące warsztaty:

KARINA WINIARCZYK
Prawdziwa „Prześliczna Wiolonczelistka” z siewcowego kwartetu, chórzystka i studentka poznańskiej AM. Od tego roku druga dyrygentka Scholii Lednickiej. Wulkan kreatywności i koordynatorka tegorocznego Weekendu w C-DUR.

MARTYNA HAJDUK
Niezastąpione pierwsze skrzypce siewcowego kwartetu, a także założycielka Szkoły „Horyzonty Wyobraźni” we Wrocławiu. Zawsze uśmiechnięta i gotowa do grania.

BARTŁOMIEJ KARWAŃSKI
Od 5 lat dyrygent Scholi Lednickiej, absolwent AM w Poznaniu, jeden z dyrygentów Chóru i Orkiestry ŚDM w Krakowie. Laureat XVI Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych im. Prof. Stanisława Kulczyńskiego w Poznaniu.

PIOTR „ŻARÓWA” ZIEMOWSKI
Od 22 lat lider zespołu Siewcy Lednicy, jego współzałożyciel i kompozytor. Brał czynny udział artystyczny w Światowych Dniach Młodzieży w roku 1991 w Częstochowie oraz w roku 2016 w Krakowie. Miał okazję, by grać świętemu Janowi Pawłowi II przy ogniskach w Castel Gandolfo.

SŁAWEK PAWŁOWSKI
Jedyny w swoim rodzaju basista żywiołowego zespołu folk-rockowego Krambabula. Prywatnie oczywiście śpiewa basem, a muzykę łączy z zamiłowaniem do sportu.

TOMEK KARWAŃSKI
Człowiek orkiestra: śpiewa, dyryguje, a także gra na wszystkim co wpadnie w jego ręce. Z sukcesami i z pasją prowadzi chór i orkiestrę Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej JORDAN.

WIESŁAW WOLNIK
Multiinstrumentalista, muzyk, realizator i kompozytor, a przy tym „żelazne ucho” - Wiesiu nie odpuści żadnemu krzywemu dźwiękowi.

WOJTEK BRASZAK
Od kilku lat członek najbardziej roztańczonej sekcji dętej świata, towarzyszącej Siewcom Lednicy. Utalentowany saksofonista, w którego żyłach płynie czysty jazz.

źródło: Dominika Chylewska, Wspólnota LEDNICA 2000

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama