1 listopada biskupi poprowadzą procesje na stołecznych cmentarzach

W uroczystość Wszystkich Świętych kard. Kazimierz Nycz i biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej odprawią Msze święte i poprowadzą procesje żałobne na stołecznych cmentarzach.

Tradycyjnie już, 2 listopada w Dzień Zaduszny przez cały dzień będzie można pomodlić się w kryptach archikatedry warszawskiej, gdzie spoczywają m.in. arcybiskupi warszawscy i książęta mazowieccy.

Kard. Kazimierz Nycz 1 listopada odprawi Mszę św. o godz. 11.30 w kościele św. Ignacego z Loyoli na Młocinach a następnie poprowadzi procesję żałobną na Cmentarzu Północnym znanym również pod potoczną nazwą jako Cmentarz na Wólce (Wólka Węglowa). Nekropolia została otwarta w 1973 r. na północnym krańcu Warszawy. Pochowano na niej ponad 180 tys. zmarłych. Zajmuje powierzchnię 143 ha, jest największym cmentarzem w Warszawie i jednym z największych w Europie.

Mszy św. na Powązkach 1 listopada będzie przewodniczył bp Rafał Markowski. Liturgia rozpocznie się w kościele św. Karola Boromeusza o godz. 12.30, po niej biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej poprowadzi procesję z modlitwami za zmarłych na Cmentarzu Powązkowskim.

Bp Michał Janocha o godz. 13.00 odprawi Mszę św. w kościele św. Marii Magdaleny i poprowadzi procesję na Cmentarzu Wawrzyszewskim, natomiast bp Piotr Jarecki, również o godz. 13.00 będzie przewodniczył Mszy w kościele św. Katarzyny, a potem poprowadzi procesję na tzw. starym cmentarzu przy kościele i poświęci kolumbarium.

Biuro Prasowe Archidiecezji Warszawskiej, archwwa.pl

źródło: ks. Przemysław Śliwiński

Zobacz także>> Wszystkich Świętych na opoka.photo

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama