Abp Ryś zaprasza na trzy wieczory rekolekcyjne z kard. Tagle z Filipin

W poniedziałek 17 września br. w łódzkiej bazylice archikatedralnej rozpoczną się trzydniowe rekolekcje dla kapłanów Archidiecezji Łódzkiej, które w tym roku poprowadzi ksiądz kardynał Luis Antonio Tagle z Manili na Filipinach.

"To jest niesamowite wydarzenie, że kardynał, który jest arcybiskupem Manili, chce przyjechać do Łodzi, żeby tu spotkać się z łódzkim prezbiterium i głosić nam Słowo Boże. Zapraszam was bardzo serdecznie 17, 18, 19 września o godz. 20:00 w łódzkiej katedrze, a potem u mnie w domu! Przyjdźcie, przyjdźcie bardzo was zapraszam!" – zwrócił się do kapłanów abp Ryś.

Już za niespełna dwa tygodnie, bo w poniedziałek 17 września br. w łódzkiej bazylice archikatedralnej rozpoczną się trzydniowe rekolekcje dla kapłanów Archidiecezji Łódzkiej, które w tym roku poprowadzi ksiądz kardynał Luis Antonio Tagle z Manili na Filipinach.

Kardynał Tagle przybędzie od Łodzi na zaproszenie arcybiskupa Grzegorza, by przez trzy wieczory głosić Słowo Boże. – "Słuchałem kilkakrotnie kardynała Tagle, ma niesłychaną zdolność otwierania Słowa. Jest wielkiej klasy teologiem i człowiekiem, który żyje bardzo blisko ludzi. Dlatego to spotkanie słowa Boga ze słowem, które jest w człowieku, jest u niego takie niesłychanie, niesamowite." – mówi abp Ryś komentując zaproszenie kardynała z Filipin do Łodzi.

Wieczory ze Słowem – trzydniowe wrześniowe rekolekcje kapłańskie w łódzkiej katedrze – które w tym roku będą miały swoją drugą edycję, są nawiązaniem do rekolekcji jakie ksiądz arcybiskup Grzegorz odbył w ubiegłym roku przed ingresem na stolicę biskupią w Łodzi. Wówczas uczestnicy wysłuchali konferencji ks. Krzysztofa Wonsa, bpa Edwarda Dajaczka i abpa (dziś kard.) Konrada Krajewskiego oraz uczestniczyli w nabożeństwie pokuty i adoracji Najświętszego Sakramentu, a następnie każdego wieczoru w spotkaniu braterskim w domu biskupim.

Każdy z kapłanów diecezjalnych i zakonnych Kościoła Łódzkiego został zaproszony do udziału w tych trzech wieczorach ze Słowem poprzez osobisty list, jaki do nich wystosował arcybiskup łódzki. 

"– Módlcie się za naszych księży! – apeluje do wiernych łódzki pasterz. – 17, 18, 19 września niech to będzie taki czas modlitwy całego Kościoła Łódzkiego za jego prezbiterium. Wszystkich proszę o modlitwę za wszystkich księży. Kiedy my będziemy tutaj wieczorami przez trzy dni skupiać się nad słowie Bożym, na łasce sakramentów, czytać to do czego Pan nas wzywa, nawracać się, wasza modlitwa nam w tym absolutnie pomoże. Już dziś wam dziękuję za tę modlitwę za naszych biskupów i prezbiterów." – dodaje arcybiskup.

Pomysł kolejnej edycji wrześniowych rekolekcji kapłańskich w katedrze łódzkiej zrodził się całkiem niespodziewanie – jak podkreśla abp Ryś – "Ja się wcale nie spodziewałem, że tak to będzie, ale tak czytam, że tak Pan Bóg chce, żeby księża tej diecezji mieli takie trzy wieczory każdego roku, na własne rekolekcje we wspólnocie tego prezbiterium." – podkreśla metropolita łódzki.

Organizatorzy zapraszają wszystkich: kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych, którzy będą chcieli wysłuchać konferencji i nauk wygłoszonych przez księdza kardynała do śledzenia portalu – Archidiecezja Łódzka oraz kanału YouTube – Archidiecezja Łódzka, gdzie każdego wieczoru publikowane będzie wygłoszone Słowo.

Źródło: Archidiecezja Łódzka
« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao