reklama

Do biegu, gotowi, START… dla osób bezdomnych

Już po raz szósty Dzieło Pomocy św. Ojca Pio kompletuje drużynę, która 18 marca 2018 roku, pobiegnie w XV Półmaratonie Marzanny dla osób bezdomnych. Akcja odbędzie się pod hasłem „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”.

Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem jakim jest bezdomność.

Wiosna coraz bliżej… a wiosna to czas, w którym często zapominamy o problemach osób bezdomnych, bo bezdomność jawi się nam jako tylko „zimowy” dylemat. Dlatego właśnie na początku wiosny Dzieło Pomocy św. Ojca Pio chce szczególnie głośno mówić o bezdomności – a ma temu służyć bieg w XV Półmaratonie Marzanny lub Krakowskim Biegu z Dystansem na 10 km.

Obecnie trwają zapisy do Dziełowej drużyny. Każdy kto chce nadać swojemu występowi w Półmaratonie większy sens i pobiec dla osób bezdomnych, może zgłosić swoją gotowość wysyłając zgłoszenie na adres: biegajzdzielem(at)dzielopomocy.pl lub rejestrując się przez Formularz 

Każdy z biegaczy otrzyma specjalną koszulkę z wymownym hasłem „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”.

Swoją chęć dołączenia do Dziełowej drużyny można zgłaszać do niedzieli 11 marca.

W XV Półmaraton Marzanny drużyna Dzieła pobiegnie już po raz szósty. Skład drużyny z roku na rok jest coraz większy – roku 2017 w barwach Dzieła pobiegło prawie 100 osób. Na trasie biegu towarzyszyli im kibice – pracownicy i wolontariusze Dzieła – z transparentami i okrzykami zagrzewającymi do sportowej walki.

W tym roku akcja biegowa wpisze się w kampanię społeczną NIESTYGMATYCY.PL (www.niestygmatycy.pl) prowadzoną w ramach Jubileuszowego Roku Ojca Pio. Jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem stygmatyzacji osób bezdomnych oraz próba przełamania krzywdzących stereotypów, które często utrudniają ludziom bez domu powrót do samodzielnego życia.

– Do drużyny może dołączyć właściwie każdy! Niech włożony w treningi i bieg wysiłek pomoże popatrzeć nam na ciężki los osób bez domu, które każdego dnia mijamy na naszej drodze do szkoły, pracy czy w czasie joggingu – mówi Ewa Korbut, koordynator biegowej inicjatywy „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”.

***

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio to kapucyńska organizacja powstała w 2004 r. w Krakowie. W dwóch prowadzonych przez Dzieło Centrach Pomocy potrzebujący mogą otrzymać wsparcie doraźne – umyć się, wyprać odzież, zjeść ciepły posiłek, uzyskać pomoc lekarską – jak i wsparcie specjalistyczne pracowników socjalnych, doradców zawodowych, psychoterapeutów. Dzieło prowadzi także mieszkania wspierane i chronione, które kilkudziesięciu osobom, w tym całym rodzinom, pomagają na nowo odkrywać dom, a nierzadko uczyć się go od podstaw. Obecnie Dzieło towarzyszy ponad 2000 osób bez domu.


Źródło: Justyna Nosek, www.dzielopomocy.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama