Ekstremalnie po raz trzeci w Katowicach

W nocy z 9 na 10 marca z Katowic po raz trzeci wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy EDK szacują, że w tym roku w całej Polsce i kilkunastu państwach na świecie wyzwanie podejmie nawet 100 tys. osób.

Ekstremalna Droga Krzyżowa - Na czym polega? 

EDK to pokonanie wybranej, ponad 40-kilometrowej trasy w nocy, w samotności, zmagając z własnymi słabościami. W wydarzeniu biorą udział zarówno wierzący, jak i niewierzący. Ci pierwsi – by przeżywać ból choć trochę podobny do tego, którego doświadczał Jezus przed śmiercią i by zbliżać się do Boga. Ci drudzy – by stanąć twarzą w twarz z własnymi lękami, niedoskonałościami i tym słabszym „ja". Dla jednych i drugich to wyjątkowe doświadczenie, które zmienia życie: po tym ekstremalnym wyzwaniu człowiek jest obolały i bezwładny. Ale coś się zmieniło. Podjął wyzwanie i wygrał. I chce więcej.

Tylko rok temu wydarzenie zgromadziło ponad kilkadziesiąt tysięcy ludzi. W tym roku organizatorzy szacują, że wyzwanie podejmie nawet 100 000 osób, którzy w całej Polsce i kilkunastu państwach na świecie wyruszą na kilkaset różnych tras.

Tegoroczne rozważania to świadectwa członków Wspólnoty Indywidualności Otwartych, którzy abstrakcyjne prawdy zmienili na własne doświadczenia duchowe. Rozważania więc nie są napisane, raczej dobrze przeżyte. Dlaczego? Bo oparte są na owocach ich życia. To dzięki nim możemy bardziej zrozumieć, że EDK znaczy radykalną zmianę.

Dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej przygotowana została specjalna aplikacja mobilna. Pokazuje ona lokalizację użytkownika na mapie z zaznaczoną trasą. Zawiera także rozważania w formie tekstowej i audio.


Jak będzie wyglądać EDK Katowice?

Nasza Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się na trzech trasach: Katowice - Oświęcim (44 km), Katowice - Rudy (53 km) oraz Katowice - Leśniów (68 km). Wyruszymy w nocy z 9 na 10 marca. Rozpoczniemy wydarzenie w Parafii Przemienia Pańskiego w Katowicach.

Dlaczego warto wziąć w tym udział?

Sami przekonaliśmy się, że EDK to droga, która zmienia myślenie, spojrzenie na świat, daje nową perspektywę. Tej wyjątkowej nocy doświadczasz, że stać Cię na więcej, niż mogłoby się wydawać. Poznajesz także swoje słabości. Dla nas Ekstremalna była również drogą do narzeczeństwa.

Do naszej inicjatywy chcemy zaprosić osoby w każdym wieku, gdyż wydaje się, że jest ona odpowiedzią na potrzebę współczesnego człowieka - odnalezienie samego siebie. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na Facebooku

Ekstremalna Droga Krzyżowa przygotowywana jest we współpracy z Męską Stroną Rzeczywistości i Stowarzyszeniem Wiosna znanym z dzieł takich jak Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości.

źródło: Weronika Dylus, www.edk.org.pl

www.edk.org.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao