IX Puchar Metropolity Warszawskiego. Piłkarskie rozgrywki seminarzystów

17 listopada w Warszawie na Ochocie odbędzie się IX edycja Pucharu Metropolity Warszawskiego w tym roku rozgrywanego wyjątkowo w ramach Pucharu Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych.

W Turnieju weźmie udział 12 drużyn z całego kraju, by w duchu sportowej rywalizacji konkurować o Puchar Metropolity i Puchar Polski.

Mecze rozgrywane będą w hali OSiR Ochota przy ul. Nowowiejskiej 37B w Warszawie. Rozpoczęcie planowane jest na godz. 10.30, a wręczenie zwycięskiej drużynie Pucharu Metropolity Warszawskiego o godz. 17.00.

W Turnieju weźmie udział ponad 100 zawodników. Oprócz gospodarzy z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie swoją obecność potwierdziło 11 drużyn z seminariów: Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Warszawie, WSD Diecezji Warszawsko-Praskiej, WSD w Przemyślu, WSD w Siedlcach, WSD w Kielcach, Archidiecezjalne Seminarium Duchowne w Gdansku-Oliwie, WSD Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, WSD w Drohiczynie, WSD Księży Marianów w Lublinie, Kolegium Filozoficzno-Teologcznego Ojców Dominikanów w Krakowie, WSD Ojców Franciszkanów we Wrocławiu.

Drużyny zostaną podzielone na 4 grupy po 3 drużyny w każdej. Do fazy ćwierćfinałowej przejdą po dwie najlepsze drużyny. Później rozgrywki toczyć się będą systemem pucharowym.

Zwycięska drużyna otrzyma Puchar Metropolity Warszawskiego. Zwyczajowo jest on przechodni, ale może go zatrzymać drużyna, która trzy razy z rzędu wygra turniej. Tak zdarzyło się w przypadku drużyny warszawskiego seminarium – zwycięzcy turnieju w 2015, 2016 i 2017, dlatego w tym roku trofeum będzie nowe.

W skład piłkarskiej reprezentacji warszawskiego seminarium wchodzi 5 zawodników podstawowych i 4 rezerwowych, choć szeroka kadra liczy w sumie kilkunastu kleryków. Najliczniejsi w tym gronie, i zarazem z największym doświadczeniem na zawodach są klerycy V roku. W drużynie gra też trzech alumnów II roku, jeden z III roku, trzech diakonów oraz jeden z księży-ojców duchownych. Trenerem jest kleryk V roku, który z powodu kontuzji nie może wspierać kolegów na boisku, ale dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem trenerskim i piłkarskim zdobytym jeszcze przed wstąpieniem do seminarium.

Najmłodszy zawodnik warszawskiej drużyny ma 22 lata, najstarszy 37 lat a średnia wieku drużyny to nieco ponad 28 lat. – Nasza drużyna to mieszanka doświadczenia i młodości – podkreślają klerycy z Krakowskiego Przedmieścia. „Gra w turniejach to dla nich – jak mówią – wielka przyjemność i jednocześnie czas integracji, zarówno między sobą jak i z braćmi z innych seminariów”. „Połączyło nas powołanie do kapłaństwa, a w seminarium możemy także realizować pasję do piłki nożnej. To wbrew pozorom także czas poznawania prawdy o sobie, uczenie się pokory gdy np. trzeba się pogodzić z miejscem na ławce rezerwowych, albo z kontuzją wykluczającą z gry. Żartujemy, że w naszym seminarium jest „klub zgiętego kolana” – zawodników, którzy odnieśli poważne kontuzje. Nie jest ich tak mało, ale to świadczy o naszym zaangażowaniu – podkreślają warszawscy klerycy.

Turniej swoim patronatem honorowym objął kard. Kazimierz Nycz.

Partnerzy: Archidiecezja Warszawska, Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce oraz Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie

Wsparcie: Urząd Miasta St. Warszawy,

Organizator: Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie

Wszelkich informacji udziela:
kl. Karol Okniński
Tel. 506-123-164
karolokninski@gmail.comBiuro Prasowe Archidiecezji Warszawskiej

źródło: ks. Przemysław Śliwiński, http://dziennikarze.archwwa.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama