reklama

Kraków: 2. Bieg Papieski

Już 13 października odbędzie się 2. edycja Biegu Papieskiego. Wydarzenie przygotowali członkowie krakowskiej wspólnoty stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Jak podkreślają organizatorzy, ideą przewodnią Biegu Papieskiego jest uczczenie postaci św. Jana Pawła II. W niedzielę 14 października przypada kolejny Dzień Papieski. 

- Pamiętamy słowa i postawę naszego patrona, więc chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważna w życiu człowieka jest aktywność fizyczna. Pragniemy również w takiej formie promować wartości przyjaźni i radosnej relacji z drugim człowiekiem, a także zasady „fair play” - mówi Karolina Szabat, rzecznik stypendystów z Krakowa. 

Wskazuje przy tym, że zarówno duch, jak i ciało oraz umysł nie mogą funkcjonować w próżni. - Prawdziwy rozwój człowieka wymaga kształtowania tych trzech sfer równocześnie. Wiemy jak ważny dla papieża Polaka był los młodych pokoleń i troska o ich przyszłość. Mamy nadzieję, że wspiera nas i kibicuje nam z nieba - podkreśliła Szabat.

Bieg rozpocznie się 13 października o godz. 11:00. 5-kilometrowa trasa będzie wiodła po obszarze należącym do krakowskiego Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Uczestnictwo jest wolne od opłat, ale biegacze będą mieli możliwość dokonania darowizny w dobrowolnej wysokości, która zostanie przeznaczona na program stypendialny FDNT, jak również na pokrycie kosztów organizacji biegu.

W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 15 lat. Zgłoszenia można nadsyłać do 12 października przez formularz na stronie www.biegpapieskikrakow.pl lub dokonać w dniu zawodów. Klasyfikacja biegu zostanie przeprowadzona osobno dla mężczyzn i kobiet. Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem e-mail info@biegpapieskikrakow.pl lub numerem telefonu 737 989 030.

Bieg Papieski to projekt, który stypendyści FNDT zapoczątkowali przed rokiem i chcą go zaszczepić w papieskim mieście Krakowie. Partnerem biegu jest stowarzyszenie „I Ty Możesz Być Wielki”.

luk / Kraków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama