Kraków: Kongres Wychowanie do Wartości „Wychowanie, ale jakie?”

Na temat wychowania młodego pokolenia, potrzebie autorytetów wśród młodzieży oraz znaczenia współpracy rodziców i szkoły w rozwoju człowieka, będą rozmawiać uczestnicy Kongresu Wychowanie do Wartości „Wychowanie, ale jakie?”.

Spotkanie odbędzie się 21 września w Krakowie.

- Poprzez organizację tego kongresu chcemy pochylić się na zagadnieniami związanymi z wychowaniem młodego pokolenia. Jednym z problemów młodych ludzi jest to, że nie potrafią wskazać swoich autorytetów. Będziemy rozmawiać o tym jakie wartości i cechy powinien mieć współczesny autorytet i mistrz do naśladowania – powiedziała KAI Magdalena Siemion z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. - Wspólnie z wybitnymi specjalistami, psychologami i pedagogami będziemy rozmawiać o tym, czego szuka dzisiejsza młodzież? Jaką rolę w wychowaniu młodych pełni szkoła i co znaczy w dzisiejszych czasach wychowywać? - dodała.

Jak podkreśliła, wydarzenie to wpisuje się w obchodzoną w tym roku 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. - Jan Paweł II był człowiekiem wielkich wartości. Papież wskazywał na ogromną rolę rodziców, nauczycieli i wychowawców w rozwoju człowieka – zaznaczyła Siemion.

Kongres skierowany jest do nauczycieli, wychowawców oraz rodziców. W trakcie spotkania o. Jacek Salij przybliży stanowisko Kościoła na temat współpracy rodziców i szkoły w wychowaniu dzieci i młodzieży. Natomiast mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak będzie mówić o relacjach „mistrz – uczeń”.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Kongres odbędzie się w auli przy Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach. Początek o godz. 9.30. Wydarzenie objęła swym honorowym patronatem małżonka prezydenta RP Agata Korhnauser-Duda.

led / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama