Mobilna Ambasada Laudato si’

Caritas Polska uruchamia Mobilną Ambasadę Laudato si’, która przed Szczytem Klimatycznym COP24 w grudniu br. w Katowicach rusza na spotkania z Polakami.

„Najbardziej niezwykłe postępy naukowe, najbardziej niesamowite osiągnięcia techniczne, najcudowniejszy rozwój gospodarczy, jeśli nie łączą się z autentycznym postępem społecznym i moralnym, w ostatecznym rachunku zwracają się przeciw człowiekowi.”

Laudato Si’ pkt 4

Caritas Polska uruchamia Mobilną Ambasadę Laudato si’, która przed Szczytem Klimatycznym COP24 w grudniu br. w Katowicach rusza w Polskę na spotkania z Polakami. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie do „Przebudzenia Ekologicznego”, czyli zmiany świadomości ekologicznej. Mobilna Ambasada podróżować będzie po Polsce promując proekologiczne nauczanie Kościoła. Pierwszą swoją trasę pokona ulicami Warszawy.

Serdecznie zapraszamy na Inaugurację Mobilnej Ambasady Laudato si’ w dniu 28 listopada 2018 r. o godz. 12:30 oraz do zaangażowania się w nasz projekt.

Po pierwszej oficjalnej trasie Mobilnej Ambasady Laudato Si’ w siedzibie Caritas Polska przy ul. Okopowej 55 w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa.

W konferencji będą uczestniczyć przedstawiciele najważniejszych instytucji państwowych m.in. Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Środowiska i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którzy wezmą także udział w pierwszym przejeździe Busa i podzielą się swoim przesłaniem proekologicznym. Będzie również okazja, aby wpisać się w księdze Ekologicznego Przebudzenia.

Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji prasowej do dnia 27.11.2018 r. na adres: rzecznik@caritas.org.pl.

Agenda wydarzenia:

10:00 – Caritas Polska – Błogosławieństwo Mobilnej Ambasady Laudato si’. Wyruszenie w trasę do kluczowych partnerów Busa – instytucji państwowych.

10:15 – Warszawa – Przejazd i odwiedziny Mobilnej Ambasady Laudato si’ w wyznaczonych miejscach/ instytucjach. Zaproszenie pasażerów na pokład.

12:30 – Caritas Polska – Przyjazd ze wszystkimi zaproszonymi gośćmi do siedziby Caritas Polska. Rozpoczęcie konferencji prasowej, zaprezentowanie przez przedstawicieli organizacji państwowych i kościelnych materiałów dotyczących tematu ekologicznego przebudzenia i uroczysty obiad.

Źródło: Zespół Prasowy Caritas Polska

« 1 »

reklama

reklama

reklama