reklama

Obchody 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II

W najbliższy piątek Arcybiskup Marek Jędraszewski zainauguruje obchody 40-lecia pontyfikatu Papieża Polaka. Msza św. z tej okazji odbędzie się o godz. 17.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach.

Po Eucharystii zostaną wręczone nagrody dla laureatów IV Międzynarodowego Konkursu Literackiego pt. „Św. Jan Paweł II Apostoł Miłosierdzia – Patron Rodziny”, wyłonionych przez jury pod przewodnictwem Ernesta Brylla. Msza św. będzie transmitowana przez TVP3 Kraków.

Wcześniej, tego samego dnia o 8.00, Mszę św. w Kaplicy Kapłańskiej w Sanktuarium św. Jana Pawła II odprawi jego wieloletni sekretarz osobisty kard. Stanisław Dziwisz.

Urodziny swojego Patrona świętować też będą młodzi z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W piątkowy wieczór wyruszą o 19.50 spod bazyliki Św. Floriana, by z radością i pieśnią na ustach uczcić tę rocznicę. Nie zabraknie żółtych chust, balonów i uśmiechów. Radosny pochód młodych przejdzie przez Plac Matejki, ul. Floriańską, przez Rynek Główny, aż po ul. Grodzką i Okno Papieskie na Franciszkańskiej 3.

Cykl wydarzeń religijnych, kulturalnych i naukowych pod wspólnym hasłem "Musicie być mocni mocą wiary, nadziei i miłości" potrwa do października, a ich kulminacją będzie ogólnopolskie dziękczynienie za pontyfikat Jana Pawła II, z udziałem Episkopatu Polski i najwyższych władz państwowych.

Organizatorami obchodów są Archidiecezja Krakowska, Sanktuarium św. Jana Pawła II, Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II. Patronami wydarzeń są Miasto Kraków i Województwo Małopolskie.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao