reklama

"Polacy na 100" - Największe społeczne obchody 100-lecia niepodległości

W piątek, 27 kwietnia, wyjedzie do Watykanu ekipa Caritas kierująca pierwszym z Busów dla Niepodległej. Mobilne Ambasady Niepodległej będą promować działania upamiętniające 100-lecie odzyskania niepodległości.

Ekipa Caritas kierująca pierwszym z Busów dla Niepodległej uroczyście wyjedzie  do Watykanu w piątek 27 kwietnia, o godz. 12:00 spod siedziby Caritas Polska przy ul. Okopowej 55 w Warszawie. Uzyska tam błogosławieństwo Papieża Franciszka na swoją dalszą niezwykłą drogę. Mobilne Ambasady Niepodległej odwiedzą ponad 100 miejscowości w Polsce, aby promować działania upamiętniające 100-lecie odzyskania niepodległości. Objazd zakończy się 26 sierpnia na PGE Narodowym, gdzie odbędą największe społeczne obchody rocznicy.

Przed wyjazdem Busa Caritas dla Niepodległej zaprezentowana zostanie idea projektu „Polacy na 100” oraz zaproszenie na wielkie obchody 100-lecia na PGE Narodowym pod koniec sierpnia. Załoga Mobilnej Ambasady Niepodległej przedstawią plan podróży, a całą wyprawę pobłogosławi Dyrektor Caritas Polska.

Radosną atmosferę w jakiej bus odjedzie do Watykanu zapewnią występy artystyczne dzieci i wspólne animacje. Będzie również okazja, aby wpisać się do pamiątkowej księgi uzupełniając hasło „Kocham Polskę, bo…”. Patriotyczna księga będzie podróżowała w busie po całym kraju. 

Droga do Watykanu jak również późniejsza trasa po Polsce będzie relacjonowana na żywo przez załogę busa w mediach społecznościowych Caritas. Zachęcamy do obserwowania trasy!

UCZESTNICY

Ks. Marcin Iżycki - Dyrektor Caritas Polska 

Ks. Marek Dec - zastępca Dyrektora Caritas Polska 

Załoga inauguracyjnej trasy Busa dla Niepodległej do Rzymu

MIEJSCE

Caritas Polska

ul. Okopowa 55

Warszawa

TERMIN

27 kwietnia (piątek), godz. 12:00 

KONTAKT

Dział Komunikacji Caritas Polska

rzecznik@caritas.org.pl, 

tel. 510 235 802

Źródło: Monika Wojtkowiak, Caritas Polska/ caritas.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao