Tydzień Miłosierdzia

Pierwsza Niedziela po Wielkanocy rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. To czas, kiedy szczególnie przyglądamy się Bożej miłości, a także kolejna okazja do tego, by rozważyć co oznacza bycie „misjonarzem miłosierdzia”.

W przeżywaniu tego czasu pomóc mają przygotowane specjalnie na tę okazję rozważania, które każdego dnia będą publikowane na stronie www.caritas.pl.

– Miłosierdzie to imię Boga – wskazuje ojciec Święty Franciszek. Namacalnym aktem miłosierdzia jest działalność ojca Pepe Di Paola, który pracuje w Argentynie na nieformalnych osiedlach – villas miseria – na obrzeżach Buenos Aires. Skupiska ludzi znajdują tam schronienie pośród tymczasowej zabudowy wzniesionej z przypadkowych materiałów w skrajnej biedzie i nieustannym zagrożeniu wynikającym z wysokiej przestępczości. Działalność o. José María „Pepe” Di Paola będzie towarzyszyć w rozważaniach przygotowanych na kolejne dni 74. Tygodnia Miłosierdzia. 

Dzisiaj Di Paola stwierdza: – Rozwijanie w sercu villas wątku chrześcijańskiego życia, które uchroni egzystencję dzieci i młodzieży od naporu narkotyków i marginalizacji to moje zadanie. Jestem bardzo wdzięczny Franciszkowi za jego przesłanie, a nade wszystko za jego wołanie o Kościół ubogi i dla ubogich. Również na Północy świata są różne Południa i wiele okazji do dawania świadectwa „Kościołowi wychodzącemu”.

Wszystkich, którzy chcieliby bliżej poznać działalność o. Pepe Di Paola zachęcamy do nabycia książki jego autorstwa „Z końca świata. Moja droga pośród najuboższych” wydanej przez Bernardinum przy współudziale Caritas Polska. Znajdziecie Państwo tam m. in słynny wywiad, który Di Paola przeprowadził spontanicznie z papieżem Franciszkiem. 

Tydzień Miłosierdzia zakończy XV Pielgrzymka dla Pracowników i Wolontariuszy Caritas do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach, która odbędzie się 14 kwietnia.

Źródło: Monika Wojtkowiak, Caritas Polska

www.facebook.com/CaritasPL

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama