Wadowice: warsztaty podróżnicze dla najmłodszych „Poznajemy świat z Janem Pawłem II”

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza dzieci na warsztaty podróżnicze. Śladem papieskich pielgrzymek przez świat poprowadzą najmłodszych prawdziwi podróżnicy.

„Poznajemy świat z Janem Pawłem II” to wakacyjny cykl ciekawych i multisensorycznych spotkań dla dzieci, podczas których uczestnicy będą poznawać wszystkimi zmysłami kultury i kraje, które odwiedził Ojciec Święty w czasie swoich podróży apostolskich.

Zajęcia prowadzone będą przez grupę podróżników „Poznajemy świat”, którzy odwiedzili ponad 100 krajów i ciągle eksplorują kolejne. Jest to firma chrześcijańska i prezentuje poglądy zgodne z nauczaniem Kościoła katolickiego.

„Prowadzący pragną pokazywać dzieciom świat takim, jakim jest on naprawdę, bez zniekształceń polityki, mediów i stereotypów. Marzą o Ziemi bez wojen, zamieszkałej przez ludzi zdolnych do dialogu. Ich zajęcia budują bliskość z innymi ludźmi i postawę empatii wobec każdego człowieka” – podkreśla Magdalena Maślona z papieskiego muzeum w Wadowicach.

Zajęcia odbywać się będą w sali teatralnej Muzeum na placu Jana Pawła II 1. Koszt zajęć to 10 zł od osoby. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc potrzebna jest wcześniejsza rezerwacja pod numerami telefonu: 33 823 35 65 lub 33 823 26 62.

Niezwykła podróż rozpocznie się 19 lipca, kiedy to dzieci będą mogły zapoznać się z kulturą Indian. Kolejne spotkanie, już w sierpniu, poświęcone będzie Indonezji, a następne Japonii i Afryce. Warsztaty odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci 3-5 lat i nieco starszych – od 6 do 10 lat.

Do miejsca narodzin św. Jana Pawła II przybywają ludzie z całego świata. Do tej pory Muzeum gościło pielgrzymów z ponad 100 krajów, wśród nich z Arabii Saudyjskiej, Barbados, Burkina Faso, Gabonu, Kuby, Mauritius, Wybrzeża Kości Słoniowej, Nowej Zelandii, Chin, Zambii, Kenii czy RPA.

Muzeum w nowej formule po przebudowie działa od kwietnia 2014 roku. Przechodząc przez 16 stref tematycznych na czterech kondygnacjach kamienicy, zajmujących 1200 m2 powierzchni, poznajemy kolejne etapy życia Karola Wojtyły - Jana Pawła II: od domu rodzinnego w Wadowicach, gdzie „wszystko się zaczęło”, po dom, którym stał się dla niego cały świat. Odkrywamy przedwojenne Wadowice, wędrujemy z Ojcem Świętym w góry, poznajemy kontekst historyczny jego działalności i wyruszamy w 104 podróże apostolskie. W Muzeum możemy też towarzyszyć Janowi Pawłowi II w jego odchodzeniu do Domu Ojca oraz zgłębić jego drogę do świętości. W Muzeum udostępnianych jest blisko 200 autentycznych pamiątek związanych z życiem Jana Pawła II i jego rodziny oraz 140 archiwalnych zdjęć. Wciąż gromadzone są nowe eksponaty, ofiarowywane najczęściej przez osoby z kręgu Jana Pawła II, jak np. osobiste pamiątki przekazane Muzeum przez Benedykta XVI w 2017 roku.

Muzeum łączy w harmonijny sposób zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i multimedialnych z tradycyjną prezentacją eksponatów, co każdemu zwiedzającemu pozwala odnaleźć coś dla siebie i poznać lub odkryć na nowo bogactwo życia Papieża z Wadowic.

Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II prowadzi nie tylko działalność wystawienniczą, ale też naukową i edukacyjną. Co roku odbywają się konferencje naukowe i koncerty z okazji papieskich rocznic, a dzieci i młodzież mogą brać udział w warsztatach muzealnych.

md / Wadowice

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao