Wigilia Najuboższych... Ma być jak w domu!

24 grudnia w klasztorze braci kapucynów przy ul. Loretańskiej w Krakowie do wigilijnej wieczerzy zasiądzie ponad 250 osób bezdomnych, ubogich i samotnych. Uroczystość wraz z braćmi organizuje Dzieło Pomocy św. Ojca Pio.

Jak w domu

Podczas Wigilii zostaną podane tradycyjne potrawy – czerwony barszcz, pierogi z kapustą i grzybami, ryba z ziemniakami i kapustą, a na koniec coś słodkiego. Jak co roku w przygotowaniach będą pomagali kapucyńscy klerycy, pracownicy oraz wolontariusze Dzieła, a większość świątecznych potraw zostanie przygotowana w prowadzonej przez siostry felicjanki Kuchni Społecznej im. s. Samueli. Na koniec każdy z przybyłych gości otrzyma paczkę z żywnością i upominkiem na pozostałe świąteczne dni.

Najważniejszym elementem wieczerzy dla najuboższych jest obecność drugiego człowieka. - W Wigilię samotność, doskwiera szczególnie. Każdy, kto może, spędza ten dzień z bliskimi, a osoby bez domu często nie mają nikogo, do kogo mogłyby pójść, połamać się opłatkiem, pośpiewać kolędy. Dlatego dajemy czas i przestrzeń na to, by także najubożsi poczuli się jak w domu i spędzili wigilijny wieczór w atmosferze ciepła, akceptacji i radości z Bożego Narodzenia – mówi br. Grzegorz Marszałkowski OFMCap, dyrektor Dzieła.

Przygotowania idą pełną parą

Zbiórka funduszy na organizację Wigilii dla najuboższych ciągle trwa. Potrzebne są przede wszystkim środki na przygotowanie posiłków dla ponad 250 osób. Każdy, kto chciałby wesprzeć organizację Wigilii, może wpłacić ofiarę na konto bankowe: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039 z tytułem wpłaty: WIGILIA 2018 – darowizna charytatywna lub skorzystać z internetowych form przelewu dostępnych na stronie www.dzielopomocy.pl.

***

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio powstało w 2004 roku z myślą o ludziach, którzy utracili swój dom. W dwóch prowadzonych przez Dzieło Centrach Pomocy potrzebujący mogą skorzystać z łaźni, pralni, garderoby, kuchni i przychodni lekarskiej oraz pomocy specjalistycznej pracowników socjalnych, doradców zawodowych i psychoterapeutów. Dzieło prowadzi również 7 mieszkań wspieranych i chronionych oraz dom, w których osoby i rodziny bez domu przygotowywane są do samodzielnego zamieszkania. Organizacja angażuje się również w akcje społeczne, mające na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem bezdomności.

źródło: Małgorzata Kokot, Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

« 1 »

reklama

reklama

reklama