Czwarte spotkanie "Prymas jasnogórski - w drodze na ołtarze"

Spotkanie odbędzie się w 38. rocznicę śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego - we wtorek, 28 maja, będzie mu towarzyszyć hasło: 'Wolność - powracające wyzwanie'.

Podczas spotkania prezentowana będzie książka Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Księdza Stefana Wyszyńskiego: „Obrona wolności narodu księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski w 100. rocznicę odzyskania niepodległości 1918-2018”.

W spotkaniu udział wezmą: Monika Rogozińska, dziennikarz, autorka książek, himalaistka; ks. prof. Zdzisław Struzik, dyrektor Instytutu Papieża Jana Pawła II w Warszawie; dr Andrzej Sznajder, dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Prezentacja książki odbędzie się w Jasnogórskim Instytucie Maryjnym, który znajduje się przy ul. Kordeckiego 2, obok wejścia na jasnogórskie Hale, o godz. 18.30.

„Działalność Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w odniesieniu do wartości wolności, należy rozpatrywać na wielu płaszczyznach, a do najważniejszych możemy zaliczyć: postawę osobistą, wynikającą z patriotyzmu, postawę teologiczną, kościelną (eklezjologiczną) i postawę narodową. Najważniejszą jednak płaszczyzną była głęboka wiara Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która przeprowadziła go przez wiele doświadczeń, cierpień, walki o wolność osobistą i społeczną. Kardynał przede wszystkim był społecznikiem, oddanym nauczycielem i współtowarzyszem doświadczeń i walki o wolność, którą rozumiał jako wartość podstawową, niezbywalną dla każdego życia ludzkiego” - możemy przeczytać w opisie książki na stronie wydawnictwa.

Spotkanie w Jasnogórskim Instytucie Maryjnym poprzedzi Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, odprawiona w Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 17.30.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama