Dominikański Ośrodek Liturgiczny: warsztaty „Muzyki niezwykłej”

Chcemy uczyć się od Aniołów, w jaki sposób chwalić Pana Boga, a z drugiej strony pokazać, że jesteśmy od nich w jakimś sensie lepsi, bo mamy ciało


. Tak o tegorocznej edycji warsztatów „Muzyki niezwykłej” mówi dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, organizator tego wydarzenia.

O. Dominik Jurczak zwraca uwagę, że warsztaty te pragną uwrażliwić uczestników na piękno i znaczenie śpiewu liturgicznego. Tegoroczna ich edycja odbędzie się w dniach od 22 do 28 lipca w Krakowie.

    “ Faktycznie jest to czas niezwykły, niezwykły z różnych powodów. Wiele osób po wcześniejszych edycjach takich warsztatów mówi, że był to własnie taki, czas wewnętrznej integracji pomiędzy tym, co duchowe, a tym, co fizyczne. Również więc w tym roku chcemy zaproponować warsztaty "Muzyki niezwykłej”, które mają na celu połączenie tych różnych sfer naszego życia. Ich myślą przewodnią będzie hymn, który śpiewają Aniołowie: „Święty, Święty, Święty...”. Jest on wykonywany podczas każdej Mszy, dlatego chcemy z jednej strony włączyć nasze głosy i uczyć się od Aniołów w jaki sposób chwalić Pana Boga, w jaki sposób śpiewać, a z drugiej strony chcemy pokazać, że w pewnym sensie jesteśmy od nich lepsi, dlatego że mamy ciało. W związku z tym chcemy szkolić nasz głos, chcemy szkolić nasze ciało, uczyć się oddychać; oddychać nie tylko fizycznie, ale także oddychać duchowo oraz karmić się słowem Pana Boga. Warsztaty są skierowane do tych wszystkich, którzy chcą przez muzykę, poprzez modlitwę muzyką, poprzez śpiew podczas celebracji liturgicznych jeszcze bardziej wchodzić w tajemnicę Pana Boga. Jest to zatem propozycja absolutnie dla wszystkich, nie tylko dla ekspertów. Wszelkie informacje związane z warsztatami można znaleźć na specjalnej stronie internetowej. Tam można również zapoznać się z prowadzącymi, zobaczyć jaki jest program. Można zobaczyć wszystkie detale. Strona to: www.warsztaty.mn, tak jak muzyka niezwykła. ”

 
« 1 »

reklama

reklama

reklama