Poznań: Bieg Maryi na rzecz uzdolnionych dzieci

Trwają zapisy na Bieg Maryi, który odbędzie się 18 maja na poznańskiej Malcie. Caritas Archidiecezji Poznańskiej, która jest organizatorem wydarzenia, dochód ze sportowej inicjatywy charytatywnej przekaże na stypendia na rzecz ubogich, a uzdolnionych dzieci.

– Chcemy, aby te zawody pokazały, że można pomagać i jednocześnie dobrze się bawić. Celem projektu jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu i podnoszenia sprawności fizycznej. Wierzymy, że dzięki temu wydarzeniu pozyskamy fundusze na stypendia socjalne dla zdolnych, a ubogich uczniów – powiedział KAI Paweł Pomin z poznańskiej Caritas.

Zawodnicy mogą wystartować w dwóch kategoriach: open oraz rajdu nordic walking. Do przemierzenia jest 5 km trasy.

Kilkanaście dni wcześniej, 1 maja, już po raz drugi „Bieg Maryi” odbędzie się w Opalenicy. Start został wyznaczony na Rynku.

– W ubiegłym roku zbierano środki na rzecz dzieci z Domu Pokoju na Górze Oliwnej, prowadzonego przez poznańską prowincję sióstr elżbietanek. Ośrodek wspiera dzieci i młodzież z palestyńskich rodzin mieszkających w Betlejem na terenie Autonomii Palestyńskiej – tłumaczy Pomin. – Cieszymy się, że „Bieg Maryi” wystartuje po raz kolejny, nie tylko w Opalenicy, ale również w sercu Wielkopolski – dodaje.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej, będąca organizatorem tegorocznego biegu, od ponad 10 lat pomaga i wspiera ubogą młodzież, udzielając finansowego wsparcia w postaci stypendiów socjalnych. Stypendia otrzymują uczniowie z terenu archidiecezji poznańskiej uczący się w szkołach podstawowych, a także studenci uczelni wyższych.

Środki finansowe wydatkowane są na różne cele, m.in. na zakup podręczników, pomocy naukowych, na pomoc w dożywianiu i wykupienie posiłków w szkołach, opłacenie dojazdów do szkół i uczelni, pokrycie kosztów akademika, zakup niezbędnej odzieży.

Dotychczas na oba biegi zgłosiło się blisko 100 osób. Można to uczynić na stronie: biegmaryi.pl.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański.

msz / Poznań

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao