Torba Miłosierdzia na Tydzień Miłosierdzia

Papież Franciszek nie przestaje inspirować do konkretnych czynów miłości, hojności i dobroci. Narzędziem, które pomoże w realizacji takiego zadania w zbliżającym się Tygodniu Miłosierdzia (28 kwietnia – 4 maja) jest Torba Miłosierdzia.

Inicjatywa uruchomi pokłady dobra w parafiach. Kiedy dzielimy się z kimś jedzeniem, naszym czasem, nie jesteśmy już biedni – wzbogacamy się – podkreśla często Papież Franciszek.

Dlatego Caritas Diecezji Siedleckiej przygotowała specjalnie oznakowane papierowe torby, które trafiły do parafii wyrażających chęć zaangażowania się w tę akcję. Księża Proboszczowie oraz przedstawiciele Parafialnych Zespołów Caritas mogą jeszcze w dalszym ciągu włączać się do tej akcji. Torby Miłosierdzia są do odebrania w siedzibie Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Bpa Ignacego Świrskiego 57 w Siedlcach.

Chętne osoby z konkretnych parafii mogą wyposażyć taką torbę w artykuły pierwszej potrzeby: spożywcze, środki piorące i środki czystości. Zebrane produkty pozostają do dyspozycji Księży Proboszczów, Parafialnych Zespołów Caritas oraz Parafialnych Koordynatorów Dzieł Miłosierdzia. Przekazuje się je  najbardziej potrzebującym osobom i rodzinom z terenu parafii.

Informacja dla dobroczyńców:

Po pierwsze: należy upewnić się, czy swoja parafia bierze udział w akcji, a jeśli tak – zgłosić w niej zapotrzebowanie na torbę i zabrać ją z kościoła do domu.

Po drugie: uzupełnić ją artykułami spożywczymi z długim terminem przydatności (takimi jak mąka, cukier, płatki kukurydziane, kawa, herbata, ryż, kasza, makaron, margaryna, olej, słodycze, konserwy) i chemicznymi (mydło, proszek do prania, preparaty do czyszczenia). Warto zapakować te dwa rodzaje produktów oddzielnie.

Po trzecie: przynieść ją z powrotem do parafii.

W celu uzyskania szczegółowych informacji i złożenia zamówienia prosimy o kontakt z koordynatorem: Monika Rybaczewska tel. 512-936-068

(ap), Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao