40. Pielgrzymka Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę

Zaproszenie na jubileuszową 40. Pielgrzymkę Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę, która odbędzie się 21 marca (sobota) 2020 r. pod hasłem: „Każdy człowiek ma prawo do życia. Bez wyjątków”.

Zapraszamy na jubileuszową 40. Pielgrzymkę Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę, która odbędzie się 21 marca (sobota) 2020 r. pod hasłem: „Każdy człowiek ma prawo do życia. Bez wyjątków”.

Podczas wspólnego spotkania w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze chcemy podziękować za miniony rok i wspólnie modlić się o światło Ducha Świętego i odwagę dla parlamentarzystów o uchwalenie prawa chroniącego każde ludzkie życie bez wyjątków.

Hasło tegorocznej pielgrzymki „Każdy człowiek ma prawo do życia. Bez wyjątków” podkreśla istotną kwestię dot. polskiego prawa, jaką jest zakaz aborcji eugenicznej. Jan Paweł II w encyklice Evangelium Vitae pisał: „Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat”. Stąd przede wszystkim otoczenie modlitwą, ale jednocześnie apel do polskich parlamentarzystów o wykreślenie przesłanki eugenicznej, czyli możliwości zabicia nienarodzonego dziecka ze względu na podejrzenie ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia lub nieuleczalnej choroby z ustawy z 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

Plan pielgrzymki >>

Patronat honorowy nad pielgrzymką objęli JE ks. dr Wacław Depo, Arcybiskup Metropolita Częstochowski i JE ks. dr Wiesław Śmigiel, Przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka organizuje bezpłatny przejazd Częstochowy. Zapisów można dokonać pod nr tel. 12 421 08 43.

Miejsca odjazdu autokarów >>

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, pro-life.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao