Karen Kingsbury

Nota wydawnicza o autorce

Karen Kingsbury

Karen Kingsbury


Nauczyła się czytać, kiedy miała cztery lata, a pierwsze próby pisarskie podjęła jako pięciolatka. Karierę zawodową zaczęła jeszcze podczas studiów, jako dziennikarka sportowa. Później była autorką kryminałów. Powieści chrześcijańskie, które przyniosły jej sławę, zaczęła pisać w 1998 roku. Dotychczas napisała ponad 30 powieści, które sprzedano w ponad 6 milionach egzemplarzy. Jej książki są niezwykle popularne, zdobywają nagrody, są na listach bestsellerów, na ich podstawie powstają filmy.

Wychowała się w tradycyjnej religijnej rodzinie — chodziło się do kościoła, ale nie czytała Pisma Świętego. Jako dwudziestolatka poznała swojego przyszłego męża, Donalda, który wydawał się jej dziwakiem — chciał, by przed randkami czytali wspólnie Pismo Święte. Pewnego dnia Karen zniszczyła jego Biblię. Niebawem po raz pierwszy w życiu poszła do chrześcijańskiej księgarni, by odkupić książkę. I tak zaczęła czytać Pismo Święte.

Ma sześcioro dzieci, troje własnych i troje adoptowanych z Haiti. Aby mogła pisać, w prowadzeniu domu pomaga jej siostra, Trish, i matka, Anna. Jej mąż, Don, zrezygnował z kariery zawodowej, by zająć się dziećmi.

Publikuje książki ze znakiem firmowym „Fikcja zmieniająca prawdziwe życie”, ponieważ wie, że jej powieści naprawdę zmieniają życie czytelników. Na swojej stronie internetowej umieszcza świadectwa czytelników.

Książki o 11 wrześniu zajmują szczególne miejsce w pisarstwie Karen Kingsbury.
We współpracy z amerykańskim wydawcą serii, Karen przekazała 500 książek nowojorskiej Straży Pożarnej. Otrzymała później mnóstwo listów od strażaków, którzy opisywali, że dzięki jej powieściom odzyskują wiarę, mogą wrócić do pracy i znów odnaleźć swoje miejsce w rodzinach.

W roku 2007 po raz pierwszy nagrodę dla Chrześcijańskiej Książki Roku, przyznawaną zwykle pastorom, księżom i publicystom chrześcijańskim, zdobyła powieściopisarka — Karen Kingsbury za „Even After”.

Strona internetowa autorki — o jej życiu i książkach
http://www.karenkingsbury.com

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao