Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao
PSYCHIATRA BOGA

Michael A. Adamse

PSYCHIATRA BOGA

ISBN: 978-83-7505-229-9

wyd.: WAM 2008
Spis treści
Prolog 7
Przewodnik 9
Sesja pierwsza
...telefon — pobudka 15
Sesja druga
...zwykły gość 26
Sesja trzecia
...śluza 37
Sesja czwarta
...masa krytyczna 48
Sesja piąta
...podróż do środka 66
Sesja szósta
...architekt 85
Sesja siódma
...rozważania 103
Sesja ósma
...lista życzeń 126
Sesja dziewiąta
...poza genomem 151
Sesja dziesiąta
...misja 156
Słowo końcowe 161
Pełne koło 165
Epilog 170
Posłowie 173
Podziękowania 180Prolog

W zwykłych okolicznościach psychoterapeuta chroni prywatność pacjenta. Rzeczy wypowiedziane za zamkniętymi drzwiami nie wydostają się na zewnątrz.

Pacjent może więc śpiewać jak ptak, ale terapeuta jest etycznie oraz prawnie zobowiązany do zachowania tajemnicy. Krótki opis w kartotece może zawierać kilka ogólników na temat tego, co się wydarzyło, ale to wszystko.

Przyznam, że w ciągu wszystkich lat mojej praktyki naruszyłem tajemnicę tylko w przypadku trzech pacjentów. Pierwszy z nich dopuszczał się molestowania dziecka, drugi był o krok od popełnienia samobójstwa. W swoim postępowaniu kierowałem się zasadą, aby ostrzegać i chronić innych.

Trzeci przypadek, którego dotyczy ta książka, nie ma nic wspólnego z prawem czy etyką. Chodzi o pacjenta, który miewał najbardziej zawiłe i złożone urojenia, z jakimi kiedykolwiek miałem do czynienia. Dość szybko dostałem od niego pozwolenie na opowiedzenie tej historii na forum publicznym. Tak naprawdę mocno mnie do tego zachęcał.

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: powieść odrzucenie psychoterapeuta psychiatra wolna wola szukanie pomocy
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W