Lubisz to? Dlaczego?!

Musimy uświadomić sobie, że publikowanie różnych rzeczy, czy zwykłe kliknięcie „lubię to” może być świadectwem lub antyświadectwem

Siostry i Bracia!

Obchodzimy święto patronów Europy – Świętych Cyryla i Metodego. Świętych, którzy gorliwie i pokornie głosili prawdy Boże. Współczesna młodzież, niestety, kojarzy ten dzień ze świętem zakochanych… Dobrze, jeżeli jeszcze kojarzą go ze świętym Walentym…

Siostry i Bracia – pozwólcie jednak, że dzisiaj nie będzie ani o Walentym, ani o Walentynkach. Podczas dzisiejszej liturgii, kiedy nasze usta wyśpiewywały radosne Alleluja, to w między czasie nasze uszy wsłuchiwały się w przepiękne słowa aklamacji – Pan posłał mnie, abym ubogim głosił dobrą nowinę, więźniom głosił wolność. Te oto słowa winny być głęboko wyryte w sercu każdego z nas, w sercu każdego chrześcijanina... Dlatego warto przyjrzeć się dzisiejszym patronom i podpatrzeć, jak oni wcielają w życie tę dewizę, jak radykalnie opowiadają się za Chrystusem, jak gorliwie głoszą Jego Ewangelię i jak pokornie podporządkowują się wszelkim normom i zasadom z jakimi konfrontuje ich święta matka Kościół i jego hierarchia.

Podobnie powinno być z nami. Choć żyjemy w innych czasach i w nieco innej kulturze. Dzisiaj w dobie Internetu, kiedy nawet ludzie starsi korzystają z takich usług jak Facebook, czy Twitter, musimy uświadomić sobie, że publikowanie różnych rzeczy, czy zwykłe kliknięcie „lubię to” może być świadectwem lub antyświadectwem!

Publikowanie różnych rzeczy, kliknięcie „lubię to” może być świadectwem lub antyświadectwem. Co udostępniasz? Jakie rzeczy publikujesz? Co lubisz i co popierasz, co propagujesz?

Siostry i Bracia! Z zaniepokojeniem obserwuje się aktywność niektórych z nas na Facebooku… I proszę zwrócić uwagę, ile wśród nas, tu w kościele, jest młodzieży… Z zaniepokojeniem obserwuje się tę aktywność, ponieważ klikamy „lubię to” na prawo i lewo, pod treściami wulgarnymi, antyrządowymi, nawołującymi do nienawiści i przemocy i wreszcie pod buntowniczymi treściami, publikowanymi przez suspendowanych kapłanów, których mniej lub bardziej znamy…

Posłuszeństwo, które przyrzekali, a które, jak widać, jest im obce – jest weryfikatorem świętości! Posłuszeństwo jest weryfikatorem świętości! Jedyną Drogą do naszego uświęcenia jest Chrystus! Wcielenie Prawdy, Miłości, Pokory i Posłuszeństwa.

Dali nam tego świetlany przykład prawdziwie rozkochani w Chrystusie święci Cyryl i Metody, którzy podporządkowując się do wszystkich zasad i wymogów Kościoła i Jego pasterzy, okazali swoje posłuszeństwo i tak niezbłądzenie osiągnęli świętość, czego wam i sobie życzę. Amen.

Wygłoszone 14 lutego 2017 r. Wtorek, Rok A, I szósty tydzień okresu zwykłego
Do czytań: Dz 13, 46-49 | Ps 117 (116), 1-2 | Łk 10, 1-9

opr. ac/ac

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama