Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Sylvia Schneider

KOCHAĆ SZCZĘŚLIWIE

ISBN: 978-83-7318-848-8

wyd.: WAM 2007
PODPOWIEDŹ PIERWSZA

Zrób dobry użytek z ... ludzi, którzy ci szkodzą, i sytuacji, które wysysają z ciebie energię

Pięć minut dla miłości
Otwórz swe serce na miłość

Serce wskaże ci drogę wprost ku twemu ja. W naszej wyobraźni serce jest ośrodkiem uczuć. Czujesz, że bije ono szybciej zarówno wtedy, gdy jesteś w stresie, jak i wtedy, gdy przeżywasz z kimś chwile wielkiej bliskości i gdy piękno chwili sprawia, że twoje serce otwiera się niczym kwiat. Czujesz też serce w odmiennych sytuacjach — kiedy czujesz gorycz, zbiera ci się na płacz, kiedy coś się nagle skończyło, gdy przeżywasz coś trudnego, złego. Daj sobie czas, by nawiązać ze swoim sercem świadomy kontakt. Zamknij oczy i pozwól, by ogarnęły cię uczucia miłości, tęsknoty, bezpieczeństwa, radosnej ekscytacji, smutku, złości, rozczarowania, goryczy. Jedno po drugim.

Wyobrażaj sobie przy tym burzę, która nadciąga od horyzontu, by z całą siłą rozszaleć się nad tobą. Spróbuj przeżyć w taki sposób każde z tych uczuć z osobna. Jaki kształt przybierają one w twoim odczuciu, jaką barwę, jaki zapach? Z jakimi ludźmi z twojego otoczenia je łączysz? Czy czujesz, jakie uczucia przepełniają cię w tym momencie? Czy twoje serce cię cieszy, czy jest czymś przygniecione? Czy chcesz je zachować, czy się od niego uwolnić? Możesz się więc przekonać, co i kto jest dla ciebie istotny i cenny. Zrozumiesz, co i kto leży ci na sercu.

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: miłość kobieta szczęście oczekiwania Porady kochanie poradnik zadowolenie

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W