Dziecko, które uczy

Fragmenty książki "Atrakcyjna mama" będącej zbiorem krótkich i celnych spostrzeżeń o rozwoju kobiety

Dziecko, które uczy

Mówi się, że coach idzie za klientem, a nie prowadzi go. Zastosuj to do swojej relacji ze Śmieszką. Słuchaj jej. Podążaj za nią. A szybko zaprowadzi Cię tam, skąd przyszła. Do raju.
Maryla Moszyńska1

Królewna Śmieszka

Dawno, dawno temu, za siedmioma lasami, za siedmioma morzami, na małej górze mieszkała Królewna Śmieszka. Śmieszka uśmiechała się cały czas. Gdy tylko otwierała oczy, zaczynała się tak głośno śmiać, że budziła nie tylko rodziców, ale i sąsiadów. Kiedy Śmieszka szła z mamą na spacer, co chwilę ktoś zaglądał do wózka z niedowierzaniem, że taka mała dziewczynka potrafi się tak głośno śmiać. Wszędzie gdzie pojawiała się Śmieszka, ludzie zaczynali się uśmiechać. To było po prostu silniejsze od nich. Pani doktor, do której Śmieszka chodziła z rodzicami, uznała, że to niezwykły dar i nie wolno go zmarnować. „Od tej chwili zamiast leków będę przepisywała swoim pacjentom spotkanie ze Śmieszką” — oznajmiła. I tak codziennie od rana do wieczora Śmieszkę odwiedzało mnóstwo ludzi: chorych, smutnych i przygnębionych. Wielu z nich nie wierzyło w niezwykłą moc dziewczynki i przychodziło tylko z ciekawości. Jednak już po chwili, kiedy z nieuzasadnionych przyczyn zaczynało im się robić ciepło na sercu, a na twarzy pojawiał się uśmiech, przyznawali: „To jest prawdziwa Królewna Śmieszka”.

Dziecko, które uczy

Jeśli kiedykolwiek poczujesz się źle i będzie ci smutno, pamiętaj, że gdzieś daleko bądź blisko, za siedmioma górami, a może tylko za ścianą mieszka Królewna Śmieszka. Pomyśl o niej, a kąciki twoich ust same powędrują do góry.

1 Maryla Moszyńska jest moim przyjacielem, nauczycielem i coachem. W życiu zawodowym i prywatnym zajmuje sie praktyką podejścia systemowego. Pracuje jako coach, trener i doradca organizacji i ludzi, którzy wypracowują narzędzia do budowania systemów społecznych i gospodarczych opartych na podejściu zrównoważonego rozwoju.

Dziecko, które uczy

Emilia Góźdź

ATRAKCYJNA MAMA

Sztuka poznawania siebie

ISBN: 978-83-277-0131-2
wyd.: Wydawnictwo WAM 2014

Wybrane fragmenty
Ta książka powstała z miłości
Dziecko, które uczy
Królewna Śmieszka
Poród
Dobre wychowanie
O tym, jak wiele wspólnego mają płacz i okap kuchenny
(Nie) moje dziecko

opr. ab/ab

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama