Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa

Nowenna do św. Józefa

Święty Józef z Nazaretu, mąż Maryi i opiekun Jezusa. Uchodzi za wzór wiary, czystej miłości, męstwa i ojcostwa


Dzień pierwszy

Św. Józef – patron narzeczonych i wzór

Świętemu Józefowi Bóg objawił przez anioła tajemnicę przyjścia Syna Bożego na świat. Posłuszny natchnieniu Bożemu Józef przyjął pod swój dach Maryję, będącą w stanie błogosławionym. Przez to dał schronienie samemu Jezusowi, Odkupicielowi świata, którego Maryja pod swym sercem wniosła do Jego domu.

Polećmy Bogu i opiece św. Józefa wszystkich narzeczonych oraz tych, którzy mają zamiar założyć rodzinę.

[modlitwa]

Prosimy Cię, Boże, przez zasługi św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Bożej Rodzicielki i Opiekuna Świętej Rodziny, pobłogosław narzeczonym, którzy pragną założyć ognisko rodzinne. Napełnij ich serca duchem miłości, ofiary oraz pobożności. Niech w tym zadaniu naśladują św. Józefa, składając z ufnością przyszłość powstającej rodziny w miłujące ręce Boga. Święty Józefie, zamieszkaj w ich domu wraz z Jezusem i Maryją. Amen.

Litania do św. Józefa… Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo…

Święty Józefie, patronie narzeczonych, módl się za nami.


Jest to fragment książki:

Nowenna i litania do św. Józefa

Wydawnictwo: PROMIC, ISBN: 978-83-7502-538-5
Książka jest >>TUTAJ<<

Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie za wstawiennictwem świętego Józefa zanosić do Boga swe prośby.

Święty Józef z Nazaretu, mąż Maryi i opiekun Jezusa. Uchodzi za wzór wiary, czystej miłości, męstwa i ojcostwa. Tradycja podkreśla także jego sprawiedliwość, skromność oraz milczenie. Jest m.in. patronem rodzin, ojców, kobiet w ciąży, umierających oraz robotników.opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa nowenna narzeczeni św. Józef narzeczeństwo patron narzeczonych wzór do naśladowania założenie rodziny
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W