Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Wydawnictwo ESPRIT,
Rok wydania: 2014,
ISBN 978-83-63621-79-7

Mark Batterson

Kręgi modlitwy wokół dzieci

Dopilnujcie, aby Bóg codziennie słyszał o Waszych dzieciach!
Każdy rodzic wie, jak odpowiedzialnym i trudnym zadaniem jest wychowywanie dzieci. Lista zagrożeń jest niewyczerpana. Codziennie zatem towarzyszą nam troski i wątpliwości: Czy dobrze wychowujemy nasze dzieci? Czy jesteśmy w stanie uchronić je od zła?
Jednak Bóg mówi do wszystkich rodziców: Nie martwcie się, jestem z Wami. Odpowiedzią na wasze troski jest żarliwa i ufna modlitwa! Jeżeli otoczymy dzieci kręgami modlitwy, otrzymają one ochronę niewyczerpanej łaski Boga.
Fragmenty

Chcę być sławny w swoim domuZłe wieści, dobre wieści i wspaniałe wieściModlitewna genealogiaTo takie wasze drzewo życia, drzewo AdamaNajważniejsze dziesięć minut w ciągu dnia

Chcę być sławny w swoim domu.

To moje najgłębsze pragnienie i największe wyzwanie w życiu. Wychowywanie trójki dzieci jest o wiele trudniejsze i ważniejsze niż opieka duszpasterska nad tysiącami ludzi. Całkiem niedawno powiedziałem do Lory: „Mam wrażenie, że właśnie wtedy, kiedy wreszcie uświadomię sobie, na czym polega wychowywanie dzieci, okaże się, że nasze pociechy są już dorosłe”.

Prawda jest taka, że nigdy nie zdobędziemy takiej wiedzy, bo dzieci to ruchome cele. Kiedy myślimy, że już je rozpracowaliśmy, zaczynają raczkować albo są już nastolatkami, albo właśnie skończyły dwadzieścia lat − i musimy zaczynać wszystko od nowa. Jedyne, co możemy zrobić, to nauczyć się po drodze kilku rzeczy i cieszyć się tą przygodą. Odkryłem jednak, że istnieje coś, co może wszystko odmienić.

Dopilnuj, aby Bóg słyszał o twoich dzieciach codziennie!opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa rodzina dzieci rodzicielstwo modlitwa za dzieci kręgi modlitewne
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W