Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Wydawnictwo ESPRIT,
Rok wydania: 2014,
ISBN 978-83-63621-79-7

Mark Batterson

Kręgi modlitwy wokół dzieci

Dopilnujcie, aby Bóg codziennie słyszał o Waszych dzieciach!
Każdy rodzic wie, jak odpowiedzialnym i trudnym zadaniem jest wychowywanie dzieci. Lista zagrożeń jest niewyczerpana. Codziennie zatem towarzyszą nam troski i wątpliwości: Czy dobrze wychowujemy nasze dzieci? Czy jesteśmy w stanie uchronić je od zła?
Jednak Bóg mówi do wszystkich rodziców: Nie martwcie się, jestem z Wami. Odpowiedzią na wasze troski jest żarliwa i ufna modlitwa! Jeżeli otoczymy dzieci kręgami modlitwy, otrzymają one ochronę niewyczerpanej łaski Boga.
Fragmenty

Chcę być sławny w swoim domuZłe wieści, dobre wieści i wspaniałe wieściModlitewna genealogiaTo takie wasze drzewo życia, drzewo AdamaNajważniejsze dziesięć minut w ciągu dnia

To takie wasze drzewo życia, drzewo Adama.

Wierzę, że źródło każdego błogosławieństwa, każdego upragnionego przełomu, każdego cudu znajduje się w naszych modlitwach lub modlitwach w naszej intencji. Jednym z najwspanialszych momentów wieczności będzie chwila, gdy Bóg rozchyli zasłonę czasu i przestrzeni i ukaże swoją wielkość, wyjawiając, w jaki sposób Jego odpowiedzi łączą się z naszymi modlitwami. Ta nieskończona sieć modlitwy oplata każdy naród, każde pokolenie. I kiedy Bóg nareszcie odkryje przed nami swoje niezwykłe i tajemne ścieżki, ten widok sprawi, że przepełnieni czcią padniemy na kolana. Podziękujemy Mu za to, że odpowiedział na nasze modlitwy — i za to, że na niektóre spośród nich nie odpowiedział, bo wtedy dopiero zrozumiemy, jakie były tego przyczyny. Podziękujemy Mu również za te wysłuchane modlitwy, których nawet sobie nie uświadamialiśmy.

Mój dziadek Elmer Johnson umarł, kiedy miałem sześć lat, ale jego modlitwy wciąż żyją. Nasze modlitwy nigdy nie opuszczają tego świata. Są na zawsze obecne w życiu tych, za których się modliliśmy. Do najbardziej wzruszających i opatrznościowych momentów w moim życiu należą te, w których Duch Święty szeptał do mnie: „Mark, modlitwy twojego dziadka są wysłuchane i spełniają się w twoim życiu właśnie teraz”.

Dziadek Johnson miał zwyczaj klękać w nocy przy łóżku, wyjmować swój aparat słuchowy i modlić się za rodzinę. On nie mógł słyszeć swoich słów, ale wszyscy inni w domu tak. Niewiele jest rzeczy bardziej przejmujących niż słuchanie, jak ktoś się za tobą wstawia. Jego głos pozostawił niezatarty ślad w mojej duszy.

Na wzór mojego dziadka modlę się, klęcząc przy łóżku. To doskonały sposób na rozpoczęcie dnia. Moje pierwsze myśli i słowa kieruję do Boga. Modlę się również za moją śpiącą królewnę, leżącą tuż obok.

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy otrzymał skarb modlitwy w spadku od rodziców i dziadków tak jak ja, ale każdy z was może przekazać taki dar swoim dzieciom i kolejnym pokoleniom. Możecie zapoczątkować nową tradycję, zasadzić nowe drzewo. Możecie być początkiem modlitewnej genealogii.opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa rodzina dzieci rodzicielstwo modlitwa za dzieci kręgi modlitewne błedy cierpliowść modlitewna genealogia
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W