Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Ks. Jan Twardowski


Kilka myśli
o Bożym Narodzeniu

Wybrała i opracowała
Aleksandra Iwanowska

ISBN: 978-83-7516-235-6
Wydawnictwo Święty Wojciech 2009


Wybrane fragmenty
ŻYĆ DUCHEM ADWENTU
DAR ŻYCIA
NADAĆ SENS
POŚWIĄTECZNA ANKIETA


NADAĆ SENS

 źródło: photogenica.pl

Nie życzmy sobie tylko radosnych świąt, bo święta są za krótkie, żeby były radosne. Wszystko, co się kończy, jest zawsze za krótkie, a zwłaszcza dwa dni.

Życzmy sobie radosnych wszystkich dni powszednich, dni z szarymi kartkami w kalendarzu, dni zachlapanych deszczem, dni z trudnościami, jakie nieraz przeżywamy, z naszą samotnością i krzyżem.

Powszednie dni będą radością, jeżeli zaczniemy odszukiwać Boga w naszym życiu, iść razem z Jezusem od Betlejem na Kalwarię, poprzez wszystkie doświadczenia, jakie nam zsyła Pan Bóg. Byle tylko nie zapomnieć o Ewangelii, byle żyć tylko miłością, dobrocią, pracą z gorącym sercem dla innych.

We wzruszającym opowiadaniu Andersena czytamy o dziewczynce, która ogrzewała się jedną zapałką w zimną noc sylwestrową. My też możemy się ogrzewać jednym Jezusem w najzimniejszym świecie, dlatego że On mówi nam o Bogu. I przyszedł na świat po to, aby nadać sens naszemu życiu, nawet pozornie najtrudniejszemu.

Ks. Jan Twardowski


opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Boże Narodzenie światło płomień rozważania Dziewczynka z zapałkami medytacje uroczystość Bożego Narodzenia
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W