Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Gary Chapman, Elisa Stanford

DROGOWSKAZY DLA DUSZY

Miłość jako sposób na życie

ISBN: 978-83-7505-415-6

wyd.: WAM 2009
Ludzie, których łatwo znaleźć

Ufajcie Bogu bezgranicznie,
pokładajcie w nim niezachwianą nadzieję,
nikomu nie skąpcie miłości.
Bo miłość jest najważniejsza.

(1 Kor 13, 13; MSG1)

Mary Jo łatwo znaleźć — informuje gościa odwiedzającego schronisko dla bezdomnych siedmioletni Richard. — Niech pan po prostu wypatruje kogoś dobrego i zawsze uśmiechniętego. Mary Jo dużo się też modli, więc może właśnie odmawia pacierze, śpiewa albo komuś pomaga.

Nic dziwnego, że nikt nie ma kłopotu z rozpoznaniem Mary Jo Copeland. Ta twardo stąpająca po ziemi gospodyni domowa obdarowuje bezdomnych czystymi skarpetami i nowymi butami, obmywszy wcześniej ich zmęczone stopy.

— Dbaj o stopy — mówi im zawsze. — Muszą ci jeszcze posłużyć na długiej drodze życia na tym świecie, a potem ponieść cię aż do Królestwa Niebieskiego. Mary Jo przeżyła kiedyś głęboką depresję, ale teraz z radosnym uśmiechem wita każdego potrzebującego.

— Wyciągam rękę do ludzi właśnie takich, jakimi są, a nie takich, jakimi chciałabym, żeby byli — mówi. Jako założycielka i dyrektor Sharing and Caring Hands w Minneapolis — organizacji non-profi t dbającej o potrzeby ludzi pokrzywdzonych przez los — Copeland nadzoruje sieć punktów pomocy, ułatwiających tysiącom ludzi i ich rodzinom znalezienie żywności i domu, a także rozpoczęcie nowego życia. Ochotnikom zgłaszającym się do pracy w Sharing and Caring Hands Mary Jo nieustannie przypomina:

— Kiedy ktoś tonie, nie wolno ci poprzestać na rzuceniu mu koła ratunkowego; sam także musisz wejść do wody!

Bez względu na to, czy nasza misja życiowa przypomina działania Mary Jo Copeland, czy raczej koncentruje się na domu lub miejscu pracy, za każdym razem gdy decydujemy się kochać bliźniego w tym nieprzyjaznym świecie, dajemy się poznać jako naśladowcy Chrystusa. Świadomie chcemy się wyróżnić — nie przez to, czego dokonaliśmy, ale przez okazywanie gotowości do poświęceń.

Podobnie jak Jezus promieniujemy radością pochodzącą ze świadomości, że jesteśmy osobami szczerze kochającymi, którym dobrze służy fakt, iż „łatwo je znaleźć”.

Modlitwa

Panie, przez wzgląd na Ciebie pragnę, by pierwsze wrażenie,
jakie odnoszą ludzie patrzący na mnie, mówiło im,
że jestem osobą, która szczerze kocha swych bliźnich.

1 Skrót od Message Bible — popularnej w środowiskach protestanckich wersji Pisma Świętego. Th e Message Bible to dokonana przez prezbiteriańskiego pastora Eugene'a H. Petersona parafraza tekstu biblijnego w nowoczesnej angielszczyźnie, publikowana w kolejnych segmentach od roku 1993 do roku 2002 z zamysłem przybliżenia nigdy nietracącego swej świeżości biblijnego orędzia człowiekowi XXI wieku w języku dlań zrozumiałym (przyp. tłum.). dalej >>

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: opowiadania bliźni miłość Boża przykłady wskazówki drogowskazy pobożne teksty
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W