Nadzieja w Bożym Miłosierdziu

Miłosierdzie ostatnim słowem Boga (fragmenty)

Nadzieja w Bożym Miłosierdziu

Marek Wójtowicz SJ

MIŁOSIERDZIE OSTATNIM SŁOWEM BOGA

ISBN: 978-83-7767-002-6
wyd.: Wydawnictwo WAM 2012

Spis wybranych fragmentów
Wstęp
Miłosierdzie Boże znakiem naszych czasów
Duchowa sytuacja świata
Milcząca apostazja
Nadzieja w Bożym Miłosierdziu

Nadzieja w Bożym Miłosierdziu

Nadzieja w Bożym Miłosierdziu

 źródło: photogenica.pl

Obecnie, na początku XXI wieku, obserwujemy brak pokoju w wielu częściach świata, szerzącą się niesprawiedliwość, duchową pustkę i smutek wielu ludzi. Także teraz próbuje się usuwać Boga z życia politycznego, społecznego i kulturalnego. Jakże aktualne są słowa św. siostry Faustyny: „Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego” (Dzienniczek, 300). Echem tych słów było wołanie Jana Pawła II w łagiewnikach w 2002 roku:

Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego miłosierdzia! Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie. Tam, gdzie panuje nienawiść, chęć odwetu, gdzie wojna przynosi ból i śmierć niewinnych, potrzeba łaski miłosierdzia, która koi ludzkie umysły i serca, i rodzi pokój. Gdzie brak szacunku dla życia i godności człowieka, potrzeba miłosiernej miłości Boga, w której świetle odsłania się niewypowiedziana wartość każdego ludzkiego istnienia. Potrzeba miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy.

Dlatego papież zachęcał nas: „Obyśmy nigdy nie wzgardzili tą Miłością, bez której życie człowieka nie ma ani korzenia, ani sensu”. Doświadczywszy uzdrawiającej bliskości z Bogiem jesteśmy powołani, by pomagać naszym braciom zaznawać Jego hojnej miłości, tak by w jej blasku i żarze ocalało ich człowieczeństwo.

opr. ab/ab

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao