Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Grzegorz Kramer SJ

MĘSKIE SERCE

Z dziennika Banity

ISBN: 978-83-277-0027-8
wyd.: Wydawnictwo WAM 2014

Spis wybranych fragmentów
Wprowadzenie
Serce Jezusa, Syna Ojca Przedwiecznego


Serce Jezusa, Syna Ojca Przedwiecznego

Jezus jest Synem Ojca. Ty jesteś Jego synem.

W Liście do Galatów jest taki tekst: „A zatem nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej” (Ga 4, 7). Jesteś Jego synem, nie poddanym, nie niewolnikiem kogokolwiek i czegokol wiek. Bóg uwalnia Cię nie ze względu na Twoje niesamo wite zdolności, zasługi czy wiarę. Dwa wersy wcześniej Paweł mówi, że to mocą Jezusa podnosi Cię do tak wielkiej godności.

Ojciec staje przed Tobą i bez względu na to, w jakiej sytuacji życiowej obecnie się znajdujesz, bez względu na Twoje grzechy i słabości, mówi do Ciebie: NIE JESTEŚ JUŻ NIEWOLNIKIEM. Jednak, żeby nie było to tylko słodkie szeptanie, chciej najpierw przypomnieć sobie konkretną sprawę, która czyni cię niewolnikiem. Przyznaj się do czegoś, co sprawia, że czujesz się związany. I patrząc na to, usłysz, może wbrew nadziei i swojej wierze, że już TERAZ nie jesteś niewolnikiem. Ta sprawa, rzecz, nie ma już władzy panowania nad Tobą, nie ma już takiej władzy, by móc odbierać Ci wolność.

Bóg idzie dalej i mówi Ci więcej — nie tylko to, że nie jesteś niewolnikiem, ale to, że JESTEŚ SYNEM. JEGO SYNEM. Otwórz swoje ucho właśnie teraz i pomimo wszystko usłysz właśnie to: JESTEŚ MOIM SYNEM, JESTEM Z CIEBIE DUMNY.

Wiem, jakie to trudne pozwolić swoim uszom i sercu usłyszeć to zdanie. W naszej codzienności jesteśmy naznaczeni obrazem nie najlepszych relacji między ojcem a synem. Jest w nas niewiara i podejrzliwość skierowana ku Bogu. Mimo to wsłuchaj się w swoje pragnienia i zobacz, że w Twoim męskim sercu tkwi głęboko ukryte pragnienie bycia Jego synem.

On dziś to mówi Tobie.

Panie Jezu, proszę Cię, pomóż mi
dziś mocno doświadczyć tego,
że jestem synem Ojca. Daj mi dziś
usłyszeć, że moje męskie serce
jest sercem Jego syna. Zapraszam
Cię do swojego życia i proszę, byś
uczył mnie, co znaczy, że moje
serce jest sercem syna Bożego.
Jezu cichy i pokornego serca,
uczyń serca nasze według Serca
Twego!

opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: powołanie mężczyzna Najświętsze Serce Pana Jezusa wzór męskość NSPJ Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W