Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Agnieszka Ścibik

Szczerość „Katola”…

Recenzja książki


„Katol” z Warszawy to rozmowa Aleksandry Kasicy z dr. Tomaszem P. Terlikowskim. Opublikowana została przez Wydawnictwo św. Stanisława BM.


Znany dziennikarz i publicysta odpowiada na wiele pytań, dotyczących przeróżnych kwestii: telewizji, zachowania i posługi księży, Kościoła, seksu, antykoncepcji, metody in vitro, aborcji, lustracji, śmierci i eutanazji, kary śmierci, homoseksualizmu, bogactw katolika, postu, nagości oraz błogosławionego Jana Pawła II.

Terlikowski opowiada, dlaczego nie ma w domu telewizora i czemu w mediach nie ma pełnej wolności słowa. Ujawnia, że w mediach liczą się poglądy, co ogranicza tę wolność. Jeśli chodzi o księży, porusza ciekawą kwestię mieszanki chorego klerykalizmu z równie chorym antyklerykalizmem. Próbuje pokazać też, jak dobrzy i mądrzy kapłani mogą współpracować z pobożnymi i mądrymi świeckimi. W życiu codziennym ksiądz to mężczyzna taki jak ja. Omylny, grzeszny, potrzebujący czasem pomocy, a czasem przyjaźni - mówi Terlikowski.

Publicysta opowiada też, ze szczerością aż do bólu, o tym, dlaczego antykoncepcja, aborcja i in vitro są sprawami złymi i niedopuszczalnymi. Co najważniejsze, popiera swą tezę wieloma trafnymi argumentami. Nie zamierzam rezygnować z otwartego nazywania aborcji morderstwem - mówi dziennikarz. W książce możemy także odnaleźć wiele powodów, dla których nie powinno się tolerować homoseksualizmu jako społecznego zjawiska. Terlikowski mocno przeciwstawia się małżeństwom par tej samej płci. Ukazuje, czemu jest to chore. Również pozostałe kwestie są omawiane w sposób ciekawy i po prostu: „bez ogródek”.

Jak widzimy, w książce znajdziemy odpowiedzi na wiele kluczowych problemów współczesnych czasów. Spojrzenie na te sprawy okiem osoby świeckiej jest bardzo interesujące. Książka „Katol” z Warszawy jest naprawdę godna polecenia. Zastosowana w niej forma wywiadu, rozmowy z Tomaszem P. Terlikowskim, sprawia, że czytelnika nie dopada nuda.


opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: eutanazja media kara śmierci Jan Paweł II katolicyzm ksiądz Katolik telewizja dobro aborcja zło książka antykoncepcja homoseksualizm szczerość Tomasz P. Terlikowski Terlikowski
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W