Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Agnieszka Ścibik

Szczerość „Katola”…

Recenzja książki


„Katol” z Warszawy to rozmowa Aleksandry Kasicy z dr. Tomaszem P. Terlikowskim. Opublikowana została przez Wydawnictwo św. Stanisława BM.


Znany dziennikarz i publicysta odpowiada na wiele pytań, dotyczących przeróżnych kwestii: telewizji, zachowania i posługi księży, Kościoła, seksu, antykoncepcji, metody in vitro, aborcji, lustracji, śmierci i eutanazji, kary śmierci, homoseksualizmu, bogactw katolika, postu, nagości oraz błogosławionego Jana Pawła II.

Terlikowski opowiada, dlaczego nie ma w domu telewizora i czemu w mediach nie ma pełnej wolności słowa. Ujawnia, że w mediach liczą się poglądy, co ogranicza tę wolność. Jeśli chodzi o księży, porusza ciekawą kwestię mieszanki chorego klerykalizmu z równie chorym antyklerykalizmem. Próbuje pokazać też, jak dobrzy i mądrzy kapłani mogą współpracować z pobożnymi i mądrymi świeckimi. W życiu codziennym ksiądz to mężczyzna taki jak ja. Omylny, grzeszny, potrzebujący czasem pomocy, a czasem przyjaźni - mówi Terlikowski.

Publicysta opowiada też, ze szczerością aż do bólu, o tym, dlaczego antykoncepcja, aborcja i in vitro są sprawami złymi i niedopuszczalnymi. Nie zamierzam rezygnować z otwartego nazywania aborcji morderstwem - mówi dziennikarz. Terlikowski mocno przeciwstawia się także małżeństwom par tej samej płci. Również pozostałe kwestie są omawiane „bez ogródek”.

Jak widzimy, w książce znajdziemy odpowiedzi na wiele kluczowych problemów współczesnych czasów. Spojrzenie na te sprawy okiem osoby świeckiej jest bardzo interesujące. Książka „Katol” z Warszawy jest naprawdę godna polecenia. Zastosowana w niej forma wywiadu, rozmowy z Tomaszem P. Terlikowskim, sprawia, że czytelnika nie dopada nuda.


opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: eutanazja media kara śmierci Jan Paweł II katolicyzm ksiądz Katolik telewizja dobro aborcja zło książka antykoncepcja homoseksualizm szczerość Tomasz P. Terlikowski Terlikowski
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W